Domov Novinky Android 15 definuje čo je rýchle nabíjanie

Android 15 definuje čo je rýchle nabíjanie

Zdielať

Android 15 sa chystá zmeniť hranicu, ktorá určuje, či je nabíjačka považovaná za rýchlu, z 7,5W na 20W.

Operačný systém doteraz považoval každú nabíjaciu rýchlosť aspoň 7,5W za rýchlu, čo je oveľa menej, než čo dokážu dnešné rýchle nabíjačky. Táto zmena ešte nie je aktívna v najnovšej beta verzii Androidu 15, takže nabíjačky, ktoré dodávajú 7,5W energie, budú stále považované za rýchle na telefónoch Pixel. Smartfónový priemysel je veľmi konkurenčný, takže výrobcovia musia robiť všetko možné, aby presvedčili ľudí, aby si kúpili ich produkty.

Jedným zo spôsobov, ako sa snažia vyniknúť, je zvýšiť rýchlosť nabíjania. Sú dokonca zariadenia, ktoré môžu prijímať až 240W energie z nabíjačky. Ale bez nejakého ukazovateľa na obrazovke väčšina používateľov nevie, ako rýchlo sa ich telefón skutočne nabíja. Systém zobrazuje malú správu na spodku uzamknutého displeja, keď je zistená rýchla nabíjačka. Problém je, že systém považuje každú nabíjačku, ktorá dodáva aspoň 7,5W energie, za „rýchlu“.

To sťažuje zistiť, či daná nabíjačka – napríklad verejná nabíjacia stanica na letisku alebo USB port na notebooku – skutočne rýchlo nabíja používateľov telefón. Našťastie, Google sa konečne chystá tento problém vyriešiť v nadchádzajúcej aktualizácii Androidu 15 tým, že zmení hranicu, ktorá určuje, či je nabíjačka považovaná za rýchlu. Po novom systém určuje, či je nabíjačka pomalá, normálna alebo rýchla veľmi jednoducho.

Operačný systém dostáva informácie z batérie a nabíjacieho obvodu, ako je prúd a napätie. Ak je výkon (ktorý sa určuje násobením prúdu a napätia) dodávaný do telefónu nižší ako 5W, nabíjačka je považovaná za „pomalú“ a na uzamknutej obrazovke sa zobrazí správa „nabíja sa pomaly“. Ak je výkon vyšší ako 7,5W, je považovaná za „rýchlu“ a zobrazí sa správa „nabíja sa rýchlo“. Ak je výkon medzi 5W a 7,5W, nabíjačka je považovaná za „normálnu“ a na uzamknutej obrazovke sa zobrazí správa „nabíja sa“.

Zdroj