Domov Novinky Android 12 spôsobuje na telefónoch Pixel problémy

Android 12 spôsobuje na telefónoch Pixel problémy

Zdielať

Android 12 spôsobuje niektorým používateľom telefónov Google Pixel problémy s dotykovou odozvou a padaním aplikácií.

Android 12 zrejme spôsobuje niektorým používateľom telefónov pády aplikácií a problémy s odozvou na dotyk. Aktualizácia systému Android, ktorú Google po určitom očakávaní vydala začiatkom tohto týždňa, mala zlepšiť používateľský zážitok pomocou nového dizajnového jazyka Material You a niekoľkých základných vylepšení. Niektorí používatelia však na internete hlásili, že krátko po aktualizácii svojich telefónov Pixel na Android 12 začali čeliť oneskoreniu a iným nepríjemným problémom vrátane nereagovania dotykovej obrazovky. Problémy sa neobmedzujú na konkrétny model, ale majú vplyv na väčšinu najnovších telefónov Pixel. Niektorí z postihnutých používateľov nahlásili svoje problémy na fórach podpory firmy.

Veľký počet používateľov uviedlo, že po inštalácii systému Android 12 začali na svojich telefónoch Pixel zaznamenávať nereagovanie na dotyk. Niektorí ďalší sa sťažovali na pády aplikácií po prechode na najnovšiu verziu systému. Existuje aj niekoľko používateľov, ktorí po aktualizácii začali na svojich modeloch popri iných problémoch pozorovať aj problémy s vybíjaním batérie. Popri sťažnostiach používateľov na fórach podpory sa niektorí používatelia vyjadrili aj na Twitteri, kde hovoria o problémoch, ktorým čelia po aktualizácii svojich telefónov. Zdá sa, že problémy sa neobmedzujú na konkrétny model, hoci väčšina sťažností dostupných na webe naznačuje, že problémy sa objavujú na najnovších telefónoch Pixel vrátane 4a, 4a 5G a 5. Google zatiaľ žiadne problémy s Android 12 nepotvrdila.

Produktoví experti na fórach podpory firmy však niektorým postihnutým používateľom odporučili, aby sa prepli do núdzového režimu a zistili, či problémy nepochádzajú z aplikácií tretích strán. Nezdá sa, že by to používateľom do veľkej miery pomohlo. Nový systém bol vydaný spolu s uvedením telefónov Pixel 6 a Pixel 6 Pro začiatkom tohto týždňa. K dispozícii sú aj nové zmeny zamerané na ochranu súkromia vrátane možnosti zdieľať približnú polohu a nového panela ochrany osobných údajov, ktorý podrobne popisuje nastavenia povolení aplikácií.

Zdroj

2 komentárov

 1. Pekný den. Zaujal ma vas clanok, pretože mam problem s padanim aplikácie Minuta po minute v mobile Google Pixel 4.
  Akurat som sa nedozvedel nejaku radu, čo s tým robiť. Pretože (*) mi odpovedal, že s tym nič nevedia urobiť, čo ma nevytrhlo. Nemáte pre mna nejaku radu?

  Diky

  • Dobrý deň. Medzi štandardné rady, ktoré už akosi patria ku Androidu sú (Skúšali ste niečo z nich? Prípadne ak nie, skúste):
   – Odinštalovať a znovu nainštalovať aplikáciu,
   – Vymazať dáta, resp. vyrovnávaciu cache pamäť,
   – Máte v telefóne nejaký blokovač na reklamy (ako napr. AdGuard?) aj pre DNS a HTTPS blokácie? Moja skúsenosť je taká, že práve v Androide zapnutý blokovač reklamy (už dlhé roky používam práve AdGuard, lebo sa mi osvedčil) – robil problémy pri appke iRobotu (nechcelo načítať veci z cloudu ako sú vysávače a mapy, musel som v blokovači manuálne vypnúť blokovanie reklamy pre tú danú konkrétnu aplikáciu).
   Vyššie uvedené sú samozrejme skôr všeobecné rady. Nakoľko nečítam tento denník (*jeho názov sme odstránili), neviem sa k tomu vyjadriť. Ak vám vyššie uvedené nepomôže, odporúčam sa obrátiť na vydavateľa, resp. na developera danej aplikácie, ktorý ju programoval (v Google Play Store je spravidla e-mailový kontakt na developera alebo vydavateľa, skúste sa priamo na nich obrátiť, snáď to pomôže).