Domov Novinky Ako vybrať perfektný vianočný darček

Ako vybrať perfektný vianočný darček

Zdielať

S blížiacim sa Štedrým dňom sa na prvé miesta v zozname úloh dostáva príprava na sviatky a predovšetkým výber darčekov. Svojim blízkym chceme darovať niečo zvláštne. Čo keby tým darčekom bol celý svet, báječné krajiny, neuveriteľné dobrodružstvá, romantické zážitky a skvelé víťazstvá. To všetko môžeme darovať v jednej malej čítačke, do ktorej sa zmestí až 2000 knižiek.

PocketBook InkPad

Ako vybrať ideálnu čítačku? Naše rady vám pomôžu k správnemu rozhodnutiu. Zo všetkého najskôr si odpovedzte na niekoľko jednoduchých otázok:

„Na čo bude obdarovaný čítačka používať?“

Iba na čítanie, alebo možno aj na prácu s textami? Na trhu je celý rad modelov s ďalšími funkciami. PocketBook Ultra má vstavaný fotoaparát, ktorý dokáže odfotenú časť textu prekonvertovať do editovateľnej podoby. To môže byť veľmi užitočné v práci, alebo pri štúdiu. Funkcia rozpoznania kódu ISBN umožňuje ľahké a rýchle vyhľadávanie elektronickej verzie knihy, alebo získanie ďalších informácií o diele.

Pocketbook Ultra 02

Iný model – PocketBook InkPad – je prémiová osempalcová čítačka, ktorá vďaka veľkosti displeja a predinštalovanému softvéru výborne poslúži na pohodlné čítanie grafických formátov, ako sú PDF a DJVU.

PocketBook InkPad

„Kedy a kde obdarovaný najradšej číta?“

Niekto rád číta v posteli pred zaspaním, iný v MHD cestou do práce. Ideálne čítačku preto vyberajte podľa najčastejšieho miesta a času čítania. Pre nočného čitateľa sa hodí model s nasvietením displeja, niečo ako model PocketBook Touch Lux 3.

Tí, ktorí čítajú na cestách, ocenia kompaktnú a ľahkú čítačku ako je PocketBook Sense, ktorá má hmotnosť len 155 gramov. V ponuke je dokonca aj špeciálna čítačka pre ľudí, ktorí radi čítajú vo vani – vodeodolná PocketBook Aqua, ktorá môže spadnúť do vody a nijako jej to neublíži.

PocketBook_Aqua_640

„Koľko plánujete investovať?“

Ak chcete získať zariadenie s veľmi jednoduchou obsluhou a hlavnými funkciami na pohodlné každodenné čítanie, vyberte Pocketbook Basic 2 alebo PocketBook Basic Touch. Chýbajú im síce niektoré špeciálne funkcie ako nasvietenie displeja, ale napriek tomu z každého urobia spokojného čitateľa e-kníh.

PocketBook Touch Lux 2-1

Všetky modely značky PocketBook prečítajú až 22 formátov bez konverzie a majú menu v slovenskom jazyku. Tiež im nechýbajú predinštalované slovníky a tak môžete ľahko čítať v cudzích jazykoch a prekladať neznáme slovíčka jedným poklepaním alebo kliknutím. Okrem toho si na čítačkách PocketBook môžete pri čítaní knihy zapisovať poznámky, robiť záložky, alebo ukladať zaujímavé pasáže.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno