utorok , 21 február 2017
Aktuálne trendy
Domov / Návody / Ako sprístupniť Google Maps offline?
Hľadáme redaktorov

Ako sprístupniť Google Maps offline?

Google Mapy sú veľmi obľúbené a ich aplikácia je viac ako podarená. Čo ale predovšetkým cestovateľom chýba, je možnosť uložiť určitú oblasť máp pre offline využitie (bez pripojenia k internetu).

google-maps

Je to veľmi jednoduché. Stačí byť prihlásený s Google účtom a otvoriť aplikáciu máp Google a vyhľadať si miesto, ktoré chceme uložiť. Potom do vyhľadávacieho riadku napíšeme frázu “ok maps” a potvrdíme. To nás vyzve k dodatočnému upraveniu či priblíženiu oblasti, ktorá sa uloží. Čím väčšia plocha bude, tým viac mapa zaberie miesta. Hoci sa odhadovaná veľkosť zobrazuje, nedá sa jej veľmi veriť a mapa je v drvivej prípade prípadov menšia a tak nezaberie cenné megabajty. Oblasť s rozlohou väčšou ako 120km štvorcových sa však uložiť už nedá a musí sa proces opakovať znova a mať uložené dve offline mapy. Tie majú platnosť 30 dní s tým, že pri posledných 15 dňoch sa bude aplikácia automaticky pri pripojení k nabíjačke a WiFi pokúšať mapy aktualizovať. V offline oblastiach sa však dá aj navigovať, ale povely budú čisto pre automobily a budú chýbať všetky informácie o prevádzke a ďalšie.

Zdroj: podpora Google

O Martin Tuček

Jsem 17letý student střední odborné školy, konkrétně oboru informační technologie. Baví mě počítače, Android zařízení a všelijaké gadgety, jelikož umí být bezvadnými pomocníky do života. Protože je i moje práce v oboru, jsou pro mě technologie koníčkem i denním chlebem.

Pozri tiež

Ako posúdiť reputáciu e-mail marketingového riešenia?

Dostali ste úlohu vybrať pre vašu firmu ako IT špecialista poskytovateľa riešenia pre e-mailový marketing? …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *