Domov Návody Ako obísť kontrolu TPM 2.0 pri Windows 11?

Ako obísť kontrolu TPM 2.0 pri Windows 11?

Zdielať

Spoločnosť Microsoft prekvapivo zverejnila oficiálny postup na obídenie kontroly TPM 2.0 pri inštalácii systému Windows 11.

Tento postup, ktorý zverejnila redmonská spoločnosť umožní používateľom nainštalovať systém Windows 11 aj do počítačov, ktoré ho nepodporujú (kvôli chýbajúcej podpore TPM 2.0). Je to zrejme reakcia na skutočnosť, že obísť kontrolu je možné aj tak pomocou neoficiálneho skriptu, preto z bezpečnostných dôvodov prišla s oficiálnym postupom. Nasledujúca úprava registra by mala stačiť. Stále bude používateľ potrebovať TPM 1.2, ale má ho oveľa viac počítačov. Hoci počítače majú v sebe TPM, často je chyba v povolení v BIOSe. Začať treba so zadaním príkazu tpm.msc (Win+R).

Ako obísť kontrolu TPM 2.0?

  1. Spustíme editor registra (regedit.msc)
  2. Kliknite na úroveň HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup
  3. Tu vytvorte novú hodnotu DWORD a pomenujte ju
    AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
  4. Nastavte ju na 1
  5. Reštartujte počítač

Upozorňujeme, že hoci ide o oficiálny postup spoločnosti Microsoft, akýkoľvek zásah do registra bez potrebných znalostí môže viesť k poškodeniu počítača a potrebe úplnej preinštalácie systému Windows. Počítač musí stále spĺňať ostatné minimálne parametre, čo by však už nemalo byť prekážkou pre väčšinu počítačov. Čip TPM 2.0 je však stále dôležitou súčasťou a jeho obchádzanie sa nemusí vyplatiť. Nie je ani potrebné ponáhľať sa s prechodom na systém Windows 11. Podpora systému Windows 10 je zaručená do roku 2025.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno