Domov Návody Ako chrániť svoje súkromie na webe po útoku hackerov

Ako chrániť svoje súkromie na webe po útoku hackerov

Zdielať

Hack utokNie ste si istí, či vaše účty boli napadnuté? Môžete ale urobiť nasledujúce kroky. Ako používatelia webových stránok neexistuje spôsob, ako by ste mohli zistiť, či patríte medzi obete hackerského útoku. Majitelia napadnutých stránok sú priebežne informovaní a môžete len dúfať, že vás tiež včas informujú.

Vzhľadom k tomu, že napadnuté stránky mohli útokom ľahko predísť, dá sa predpokladať, že nemali zabezpečené ani údaje vo svojich databázach. A dokonca aj silné heslá sú v nebezpečenstve, ak nie sú správne uložená. Čo znamená, že osobné údaje ohromného počtu náhodne vybraných ľudí sú v ohrození a jediným bezpečnostným opatrením pre vás teraz je, že budete predpokladať, že ste v ohrození.

Odporúča sa zmeniť si heslá k webovým stránkam, pre každý web používať jedinečné heslo, používať dvojfaktorové overenie, kde je to možné a skontrolovať si svoje bankové účty a účty k sociálnym sieťam, či nezaznamenáte podozrivé správanie.

Ako sú na tom majitelia webových stránok? Gang hackerov, ktorý ukoristil tak obrovský dátový úlovok, nerozlišuje medzi obľúbenými či neobľúbenými, malými či veľkými stránkami. Všetko, čo sa ale hackerom podarilo napadnúť, bolo zle zabezpečené.

Zdroj: Sophos.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno