Domov Novinky ZyXEL prichádza s Personal Cloud

ZyXEL prichádza s Personal Cloud

Zdielať

Spoločnosť ZyXEL prichádza so svojou novinkou Personal Cloud. Ide o cloudové úložisko s kapacitou až 24TB dát, ktoré sú prístupné z mobilného zariadenia, jedná sa vôbec o prvé zariadenie, ktoré umožňuje zdieľať osobné cloudové úložisko s viacerými používateľmi. Ku cloudu je možné sa dostať skrz aplikáciu ZyXELDrive a Personal Cloud je integrovaný s platformou myZyXELcloud, ktorá plne spolupracuje s aplikáciou. Prioritou je najmä využívanie dát, bez nutnosti prístupu k fyzickému médiu. Srdcom riešenia je NAS s pevnými diskami, ktorý je pripojený na internet. Na spustenie je nutné si vytvoriť účet na stránkach ZyXELu.

zyxel_nas_cloud

„Súčasný masívny nárast objemu prenášaných dát znamená, že každý nakoniec bude potrebovať trvalo dostupné úložné riešenie,“ poznamenáva Martin Bratičák, Head of Channel CEE, ZyXEL. „Užívateľom sme chceli poskytnúť jednoduchšiu a bezpečnejšiu alternatívu. Preto sme odstránili všetky zložité bariéry, ktoré bežným ľuďom bránili vo využívaní všetkých výhod cloudu. Naše riešenie predstavuje jednorazovú investíciu, ktorá v sebe spojuje praktickosť, výhody vlastníctva a jednoduchosť.“

Western_Digital_WD1001X06XDTL_01

Vhodným modelom pre takéto úložisko je model NAS326, ktorý disponuje 12TB úložiskom s rýchlosťou čítania a zápisu zhodne 105Mbps a ponúka o 17% lepší výkon, ako konkurenčné zariadenia. Model NAS520 je určený pre náročnejších používateľov a NAS540 a 542 sú určené až na 4 disky.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno