Domov Novinky ZTE, Lenovo a Xiaomi začínajú využívať procesory iných značiek

ZTE, Lenovo a Xiaomi začínajú využívať procesory iných značiek

Zdielať

Nastala doba, kedy si výrobcovia smartfónov chcú vyrábať aj procesory do nich a po Apple a Samsungu sa k týmto spoločnostiam pridal aj Huawei a príchod na trh mobilných procesorov plánuje aj LG. Od čísiel 1 a 2 na trhu, a teda výrobcov Qualcomm a MediaTek sa pomaly začínajú dištancovať aj iní výrobcovia.

Procesor

Jedným z nich je spoločnosť ZTE, keďže tá práve dostala grant v hodnote 2,4 miliardy jenov (354 miliónov eur) z čínskeho investičného fondu, ktoré by mali poputovať na vývoj čipu do smartfónov. O vývoj vlastného procesoru na architektúre ARM má záujem aj vlastník Motoroly, spoločnosť Lenovo. V prípade, že budú výsledky pozitívne, možno sa objavia aj v Moto X, podobne ako bol v prvej generácii tohto smartfónu špeciálne prispôsobený čipset Qualcomm X8.

mobilny procesor

Xiaomi, druhý najväčší čínsky výrobca smartfónov, uzavrel partnerstvo s tretím najväčším výrobcom procesorov na trhu, spoločnosťou Leadcore. Prvé smartfóny s týmito procesormi by mali prísť budúci rok. Keďže sú tieto procesory zamerané na nízku cenu, je možné, že sa objavia v rade Redmi A, prípadne vznikne nová, orientovaná na ešte väčšiu dostupnosť a nižšiu cenu. Ďalšou otázkou ale teraz ostáva, aké kroky urobia Qualcomm a MediaTek, aby si udržali miesto na trhu.

Zdroj: PhoneArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno