Domov Novinky ZTE Axon 7 Enhanced: Viac pamäte a Force Touch

ZTE Axon 7 Enhanced: Viac pamäte a Force Touch

Zdielať

Segment 400 eurových smartfónov je jeden z najzaujímavejších na trhu. Bojuje tu mnoho spoločností, ako OnePlus, Honor či ZTE.

zte-axon-7-enhanced-01

Potom, čo OnePlus predstavil vylepšený model 3T, ktorý zväčšuje batériu a zlepšuje procesor, nenechalo na seba čakať ani čínske ZTE. Predstavilo teda Axon 7 Enhanced, ktorý je dostupný len v zlatej farbe a ktorý prináša síce malé, ale zaujímavé vylepšenia.

Displej ostal rovnaký – 5,5“, Quad HD a AMOLED, avšak pribudla technológia Force Touch na podporu rôzneho tlaku na obrazovke. Čipset je rovnaký – ide o Qualcomm Snapdragon 820 a vylepšená nebola ani batéria, ktorá zostala pri 3250 mAh.

Je tu 20 MPx zadný fotoaparát, 8 MPx predný fotoaparát, skener odtlačkov prstov, Hi-Fi Audio či Android 6.0.1 Marshmallow s nadstavbou od ZTE. Vylepšenia dostala operačná pamäť, ktorá bola navýšená zo 4GB na 6GB a interné úložisko, ktoré ponúka 128GB priestoru v porovnaním s predchádzajúcimi 64GB.

zte-axon-7-enhanced-02

Za tieto vylepšenia si v USA výrobca pýta sto dolárov navyše – Axon 7 Enhanced teda stojí 500 dolárov mínus pár centov. Za tieto vylepšenia rozhodne ide o odôvodnenú cenu, avšak rozhodne by sme radšej videli aj lepší čipset, fotoaparát či predinštalovaný Android 7.0 Nougat. Novú verziu systému by ale oba modely mali dostať v januári budúceho roka.

Zdroj: ZTE

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno