Domov Novinky Zoznam smartfónov, ktoré získajú Android 6.0 Marshmallow

Zoznam smartfónov, ktoré získajú Android 6.0 Marshmallow

Zdielať

Android 6.0 Marshmallow je tu a každý sa pýta, kedy bude jeho telefón aktualizovaný. Každý výrobca sa snaží svoje zariadenia udržať dlhú dobu aktuálne aj keď to tak niekedy nevyzerá, ale treba si uvedomiť, že proces aktualizácie je pre jednotlivé modely dosť nákladný a zdĺhavý a preto nie sú vždy aktualizácie dostupné pre každý model.

Android Marshmallow

Najväčšie šance na aktualizácie majú TOP modely (vlajkové lode) výrobcov, pričom v tomto článku sú uvedené telefóny, ktoré určite dostanú aktualizáciu na Android 6.0. To však neznamená, že iné modely, ako sú tu uvedené aktualizáciu nebudú mať.

Nexusy ako je zvykom budú aktualizované takmer všetky. Nexus 6 od 5.1.1 LMY48T až po 6.0 MRA58K, Nexus 6 T-Mobile, Nexus Player, Nexus 9 (LTE aj Wi-Fi), Nexus 5 a Nexus 7. Samozrejme aktualizácia prebehne aj u modelov označovaných ako Android-One ako u rozvíjajúcej sa platformy pre rozvojové trhy akými sú India, Filipíny, Indonézia. Modely, ktoré budú aktualizované sú: Symphony Roar A50, Cherry Mobile One, MicroMax Canvas A1, Karbonn Sparkle V, Spice Dream Uno, Mito Impact A 10 a Nexian Journej One.

Google_nexus_9_1

Samsung oficiálne nepotvrdil aktualizácie na najnovší Android, ale podľa informácií, ktoré máme budú aktualizované tieto modely: Galaxy S5, S6, S6 Edge a S6 Edge+, S5 Neo, Note 4, Note 5 a model Note 5 Edge, či Galaxy Tab S2. Spoločnosť LG oznámila, že aktualizáciu na Android 6.0 začne distribuovať už budúci týždeň, ale len na model G4 predávaný v Poľsku. Zatiaľ presne nevieme, ktoré telefóny budú aktualizované predpokladá sa ešte model G3 a G4S, ale s istotou to nevieme.

Motorola oznámila tieto modely na aktualizáciu na najnovší Android: Moto X Pure Edition (2015), Moto X Style (2015), Moto X Play, Moto G (2015), Moto X Pure Edition (2014), Droid Turbo, Moto Maxx, Moto Turbo a Nexus 6. Huawei nemá dobré meno čo sa týka aktualizácii zariadení a my môžeme dúfať, že sa to zmení s jeho účasťou v programe Nexus telefónov. V zozname aktualizácii sú však modely Mate S, Mate 7, P8, P8 Max, G7 a G7 Plus, či modely Honor 7 a 7i, 6 a 6 Plus, X2, 4X a Honor Play 4C.

Huawei Mate S 01

Od HTC sme obdržali nasledujúci zoznam modelov: One M9, M9+, M8, E9+, ME, E8, M8 Eye, Butterfly 3, Desire 826, 820 a 816. Spoločnosť Sony zverejnila kompletný zoznam zariadení, ktoré budú aktualizované na Android 6.0 a bohužiaľ medzi nimi nie je model z roku 2013 Z1 a Z1 Compact. Medzi modelmi nájdeme Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium, Tablet Z4, Z3+, Z3, Z3 Compact, Tablet Z3 Compact, Z2, Tablet Z2, M5, C5 Ultra, M4 Aqua a C4.

Ak sa pozrieme na ZTE, aktualizácie nemožno očakávať, OnePlus tiež neplánuje aktualizácie kedže je zaneprázdnená vývojom vlastného systému. Od ASUSu sú zatiaľ len čiastočné informácie, že by mal aktualizovať model ZenFone 2. Nakoniec sami uvidíme ako to všetko dopadne.

Zdroj: AndroidAuthority

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno