Domov Novinky Zotac uviedol barebone Zbox Nano s APU Kabini

Zotac uviedol barebone Zbox Nano s APU Kabini

Zdielať

zbox_nano_aq1_3Aj keď APU Kabini sa na trh dostal už v máji, nenájdete veľa možností, ako nejaký dostať do ruky. Síce sa vyskytujú v lacnejších notebookoch, s desktopmi, či kompaktnými PC a doskami Mini-ITX budete mať ale obvykle smolu.

Situácia sa však už možno začne obracať k lepšiemu. APU Kabini práve uviedla do ponuky spoločnosť Zotac. Vo svojich barebonoch Zbox Nano bude ponúkať štvorjadrovú verziu, model A4-5000. Vo vnútri nájdeme čip A4-5000 s integrovanou grafikou Radeon HD 8330. Procesor má štyri jadrá architektúry Jaguar s taktom 1,5 GHz, grafika má 128 stream procesorov a architektúru GCN s frekvenciou 500 MHz. Ide momentálne o druhý najrýchlejší procesor z rodiny Kabini. Model A6-5200 s procesorom a taktom 2 GHz by samozrejme ponúkol vyšší výkon, má ale taktiež vyšší TDP v hodnote 25Wattov oproti len 15Wattov v čipe A4-5000. Preto by asi nebolo najvhodnejšie použiť v kompaktnej krabičke.

zbox_nano_aq1

Zbox Nano AQ má jeden slot SO-DIMM pre pamäť DDR3 s taktom 1,6 GHz a jeho maximálna kapacita je 8 GB. AQ1 Plus má nainštalovaný 4 GB modul. Ako úložisko slúži klasický 2,5″ pevný disk alebo SSD s rozhraním SATA 6 Gb/s (AQ1 Plus sa dodáva s notebookový 500 GB HDD). Podporované sú disky s výškou púzdra do 9,5 mm. Optická mechanika pochopiteľne nenájdete tak ako u všetkých podobných prístrojoch.

zbox_nano_aq1_2

Nano AQ1 má 2× USB 3.0 a 3× USB 2.0 s toho jeden (biely) je na nabíjanie telefónu a podobných zariadení. Prítomný je aj výstup na slúchadlá a optický S/PDIF, ako aj vstup pre mikrofón. To nieje všetko. Nájde sa tu aj gigabitový Ethernet, bezdrôtový adaptér typu 802.11 ac, ktorý používa externú anténu. Pre bezdrôtové periférie je k dispozícii aj Bluetooth 4.0 na prednej strane sa taktiež nachádza infračervený prijímač.

Monitor pripojíte cez HDMI, alebo DisplayPort. Vybavenie obrazovými vstupmi je slušná. Súčasťou balenia je aj VESA držiak, s ktorým môžete krabičku pripevniť na zadnú stranu monitora.

Zdroj: Zotac

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung prináša Black Friday 2013
Nasledujúci článokRecenzia: Sony Xperia Z Ultra
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno