Domov Novinky Žiaci Detskej Univerzity si vyskúšali školu budúcnosti

Žiaci Detskej Univerzity si vyskúšali školu budúcnosti

Zdielať

Detska univerzita 01Žiaci z Detskej Univerzity Komenského strávili v slovenskej pobočke Microsoftu dva dni plné bohatého programu. Okrem prehliadky priestorov spoločnosti na ne čakal skúsený pedagóg Peter Pallo, ktorý si prichystal ukážku vyučovania v digitálnej triede budúcnosti.

Deti si tak mohli vyskúšať, aké jednoduché to majú dnešní žiaci na prvom stupni vďaka tabletom a softvéru, ale aj ako funguje kolektívna práca na dokumentoch, ako šetrí čas, ako učitelia žiakov hodnotia či ako hravou formou programujú hry na informatike, ktoré neskôr využívajú na zdokonalenie sa v matematike.

Deti z Detskej Univerzity Komenského najviac zaujímala práve hodina s učiteľom Petrom Pallom. „Viem si predstaviť, že by sme mali namiesto učebníc a písania len tablet, bolo by to jednoduchšie a zábavnejšie,“ povedal po workshope piatak Jakub. „Privítal by som takú triedu, kde by sme mali len tablet, žiadne učebnice, písanie, ani tašky. V škole sme zatiaľ mali len jednu takú hodinu,“ doplnil ho ôsmak Richard.

Detska univerzita 02

Úspech u detí zožalo najmä programovanie zábavných hier, ktoré žiaci následne využili na výučbu matematiky. Nemenej atraktívnou bola aj ukážka hudobnej výchovy, na ktorej sa žiaci učili ako zahrať prostredníctvom tabletu známe skladby.

Zdroj: Tlačová správa Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno