Domov Novinky Zalman Z3 Plus: Ovládajte ventilátor manuálne

Zalman Z3 Plus: Ovládajte ventilátor manuálne

Zdielať

Spoločnosť Zalman predstavuje skriňu Z3 Plus, ktorá ponúka veľmi dobrý chladiaci systém s dvomi úrovňami ovládania rýchlostí otáčok ventilátora ale taktiež rýchly a jednoduchý spôsob inštalácie počítačových komponentov bez nutnosti mať špeciálne znalosti.

Architektúra skrine v sebe ukrýva štyri výkonné 120 mm ventilátory. Používateľ môže navyše pridať ešte jeden ventilátor (120 mm). Zalman sa rozhodol umiestniť jeden ventilátor do prednej časti skrine, jeden do zadnej časti a dva ventilátory sú umiestnené v hornom paneli skrine. Toto rozmiestnenie zabezpečuje efektívne chladenie vnútorných priestorov skrine. Prachové filtre sú súčasťou špeciálne navrhnutého spôsobu cirkulácie vzduchu a garantujú nie len absolútnu čistotu vo vnútri skrine ale aj jedinečné chladenie počítačových komponentov.

Ako náhle začnú komponenty počítača pracovať na plný výkon, narastie teplota vo vnútri skrine na maximum. Zalman rieši tento problém veľmi účinnou metódou. Skriňa má na prednom paneli ventilátor, ktorý je možné ovládať ručne. Rýchlosť otáčok ventilátora môže používateľ zvýšiť, kedykoľvek uzná za vhodné, a zníži tak teplotu vo vnútri skrine. Potom môže ventilátor prepnúť do bežného režimu. Okrem tejto výhody ovládania ventilátoraponúka skriňa dva porty USB 2.0, jeden port USB 3.0, vstup pre mikrofón a výstup pre slúchadlá.

Prostredníctvom predného panela je možné teda pripojiť externé zariadenia, ako sú externé disky, USB pamäte, slúchadlá, mobilné telefóny alebo reproduktory. Skriňa patrí do kategórie Midi Tower a je ideálna na inštaláciu základnej dosky ATX a microATX. K inštalácii pevných diskov nie sú potrebné špeciálne nástroje, skriňa ponúka priestor pre šesť diskov HDD alebo SSD. Vedenie kábla je navrhnuté tak, aby káble nemohli byť poškodené pri inštalácii či výmene ďalších komponentov. Maximálna šírka grafickej karty na inštaláciu do tejto skrine je 360 mm. Doporučená koncová cena je 46 eur vrátane DPH.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno