Domov Novinky Zalman uvádza novú sériu modulárnych zdrojov ARX

Zalman uvádza novú sériu modulárnych zdrojov ARX

Zdielať

Pri skladaní počítača veľa ľudí nevenuje dostatočnú pozornosť napájaciemu zdroju a jeho vlastnostiam. Je to, ale veľká chyba. Predsa len nainštalované v skrini komponenty musia od niekadiaľ čerpať energiu.

zalman-arx-series-01

Zalman tvrdí, že dobrým výberom určite bude jeho nová séria napájacích zdrojov ARX s výkonom 750, 850, 1000 a 1200 W. Každý používateľ mal by pred kúpou napájacieho zdroja venovať väčšiu pozornosť jeho efektívnosti: v prípade série ARX je efektívnosť od 89% do 94%.

Okrem toho kvalita použitých materiálov je potvrdená certifikátom 80 Plus Platinum. Zalman tvrdí, že v jeho zdrojoch použil kvalitné kondenzátory vyrobené v Japonsku, ktoré zaručujú stabilnú prevádzku a konštantnú dodávku elektrickej energie.

zalman-arx-series-02

Napájacie zdroje z tejto série sú vybavené nadprúdovou ochranou, ochranou proti skratu a preťaženiu, ako aj ochranou proti vysokej teplote a tiež nízkemu, alebo vysokému napätiu. Jedným z najdôležitejších prvkov napájacieho zdroja je menič napätia.

Výrobca tu používa menič stáleho napätia DC-DC, ktorý je považovaný za veľmi efektívny z nízkou stratou výkonu. Od napájacieho zdroja vychádza iba jeden kábel s výstupom 12V, čo je ďalší fragment majúci vplyv na stabilný tok prúdu.

zalman-arx-series-04

Integrované aktívne obvody PFC, korigujú fázové posuny a spotrebúvajú menej energie ako tradičné zdroje. Všetky zdroje ARX obsahujú modulárnu kabeláž, vďaka čomu nemusíte bojovať s káblami, ktoré prinášajú zbytočný chaos vo vnútri skrine.

Okrem toho, spomenutá modularita umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu a zefektívňuje tak chladiaci systém. Séria ARX používa 135 mm ventilátor, ktorý na jednej strane účinne chladí jeho komponenty a na strane druhej poskytuje tichú prevádzku, ktorá zbytočne nerozptyľuje používateľa.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno