Domov Novinky Zalman prináša vodné chladenie aj do menších skriniek

Zalman prináša vodné chladenie aj do menších skriniek

Zdielať

Jedným z najväčších problémov spojených s nákupom vodného chladenia pre procesor je, že tieto zariadenia zaberajú v skrini veľa miesta. Avšak jeden z producentov chladení, už na to našiel riešenie, čoho dôkazom sú vodné chladenia série HQ.

Čo sa týka série HQ, vodný blok každého z týchto zariadení je zaprojektovaný tak, aby bol čo najtenší. Preto vystačí, ak v svojej skrini nájdete dostatočný priestor pre chladič a 120 mm ventilátor, aby ste mohli použiť jeden z modelov HQ740 (verzia z dvomi ventilátormi), alebo HQ720 (verzia s jedným ventilátorom).

Na efektivitu chladenia má dopad niekoľko faktorov: chladič vyrobený z hliníka, čerpadlo, ktoré zaručuje dokonalú cirkuláciu chladiacej kvapaliny a medené čepele rotora. Z medi je vyrobená aj základňa, ktorej úlohou je zefektívniť odvod tepla.

Navyše chladenie HQ740 a HQ720 umožňuje použitie veľmi účinnej konfigurácie „push-pull“, čo v skratke znamená: pretlačiť vzduch cez chladič a vysať ho von pomocou ventilátorov umiestnených na oboch stranách. Výhodou vodného chladenia je jeho kultúra práce, čiže vyšší výkon pri nižších otáčkach. Preto v porovnaní z vzdušným chladením, to vodné pracuje výrazne tichšie.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno