Domov Novinky Zalman prináša novú počítačovú skriňu Z11 PLUS HF1

Zalman prináša novú počítačovú skriňu Z11 PLUS HF1

Zdielať

Aj najlepší ventilátor nebude veľmi efektívny, ak je teplo akumulované vo vnútri skrini a nemá ako uniknúť von. Táto myšlienka sprevádzala spoločnosť Zalman, keď vytvárala model Z11 Plus HF1. Je tu niekoľko miest na únikov tepla, keďže prieduchy sú umiestnené v hornom paneli, ako aj v blízkosti pozície pre pevné disky ktoré zaistia cirkuláciu vzduchu.

Zalman Z11 PLUS HF1 01

Vzduch sa musí dostávať taktiež do vnútra skrine a z tohto dôvodu je predný panel mriežkovaný. V skrini je integrovaných až päť ventilátorov s možnosťou inštalácie ďalších dvoch. Vďaka tomuto riešeniu, ktoré poskytuje veľmi efektívne chladenie komponentov, je prevádzka ventilátorov pomerne tichá, pretože nemusia pracovať na plný výkon.

Tento model počítačovej skrine podporuje taktiež vodné chladenie, čo môže byť veľmi dôležitý fakt najmä pre tých, ktorí plánujú inštaláciu výkonného hardvéru pre použitie z najnáročnejšími hrami. Vnútorný priestor modelu je konštruovaný tak, aby si z inštaláciou komponentov poradil aj menej zručný používateľ. Vo vnútri je miesto pre montáž grafickej karty o dĺžke až do 290 mm.

Zalman Z11 PLUS HF1 02

Napájací zdroj je možné pripevniť do spodného panelu, v ktorom sú tiež špeciálne otvory pre vedenie kabeláže, vďaka čomu káble nebudú prekážať pri inštalácii ďalších komponentov. V tejto skrini sa dodatočne nachádza priestor pre 5,25“ mechaniku a šuplíky pre 3,5“ alebo 2,5“ disky.

Vnútorný priestor skrine a umiestnené v nej komponenty chráni pred prachom a inými nečistotami niekoľko prachových filtrov, takže sa cez priezračné akrylové okno nachádzajúce sa na bočnom paneli, naskytá pohľad na čisté a dokonale poukladané vnútro.

Zalman Z11 PLUS HF1 03

Juhokórejský výrobca kladie v tomto modeli dôraz na jednoduchú inštaláciu komponentov. Pevné disky je možné inštalovať bez použitia náradia a chladič procesora bez nutnosti demontáže základnej dosky. Cena počítačovej skrine Zalman Z11 Plus HF1 sa pohybuje na úrovni 69 eur.

Zdroj: Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno