Domov Novinky Zalman H1 sľubuje inteligentné chladenie

Zalman H1 sľubuje inteligentné chladenie

Zdielať

Zalman H1 01Kórejský Zalman si pripravil novú veľkú skriňu s jednoduchým označením H1, ktorá sľubuje inovatívne funkcie. Využíva k tomu uzatvárateľné prieduchy v hornom paneli, ktoré sa otvoria až vtedy, keď teplota vo vnútri prekročí istú hranicu. Nový veľký tower Zalman H1 sa chváli svojimi inovatívnymi funkciami a doplnkami, ktorými má kraľovať automatický ventilačný systém AHV.

Popri tom tu máme aj regulátor otáčok ventilátorov, systém modulárnych diskových pozícií a miesto pre rad komponentov. Systém AHV sa skladá z horných prieduchov, ventilátorov, snímače teploty a elektroniky, ktorá zabezpečí, aby sa po prekročení 35°C alebo 45°C vrchné prieduchy automaticky otvorili a ventilátory pod nimi zapli. Pomocou troch gombíkov na vrchnom paneli tiež budeme môcť ovládať otáčok ventilátorov vpredu, vzadu a hore. Najbližšie sú potom prvky pre nastavenie systému AHV a ďalej samozrejme nechýbajú ani porty: dva USB 3.0 a dva USB 2.0, vedľa ktorých tu máme slúchadlový výstup a mikrofónny vstup.

Zalman H1 02

V základnom balení sa nachádza štyri ventilátory, a to predné 200 mm s modrým LED podsvietením, zadný 120 mm a dva vrchné tiež 120 mm. Podľa očakávania nechýba ani podpora radiátorov vodného chladenia ani prachové filtre. Pre lepší prístup predného ventilátora ku vzduchu tiež poslúži sklopiteľný predný panel. Vo vnútri tejto skrine máme priestor s rozmermi 472×370 mm, čo postačí aj na základné dosky formátu E-ATX a až 370 mm dlhé grafické karty.

Tých môže byť až deväť, pre mechaniky sú tu tri pozície, pre pevné disky sedem, z ktorých tri sú typu Hot-swap s podporou aj 2,5″ SSD. Samozrejmosťou sú otvory v tray pre správu kabeláže a ďalej potom antivibračné gumové pätky a podložky pri HDD, vodiaca lišta pre podoprenie kariet a otvory pre privedenie hadičiek externého radiátora vodného chladenia.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu Zalman H1 poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: Tlačová správa Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno