Domov Novinky Zalman DF-12: Ventilátor s dvojitým rotorom

Zalman DF-12: Ventilátor s dvojitým rotorom

Zdielať

Zalman_DF-12Kórejský Zalman prichádza na trh s novým a originálne pojatým ventilátorom ZM-DF12, ktorý ponúkne novú konštrukciu. Jedná sa o skriňový ventilátor veľkosti 120 mm, ktorý je vybavený dvojitým rotorom. Čo to znamená? Jednoducho to, že tu naozaj máme dve sady lopatiek – deväť veľkých a medzi nimi deväť menších, ktoré si zabrali miesto vo vykousnutej časti veľkých lopatiek.

Zalman chváli nanopolymerovými ložiskami, ktorých mazivo nemení zmenami teplôt svoj ​​objem, vďaka čomu majú ložiská stále rovnaké trenie. Výrobca nezabudol ani na reguláciu otáčok, k čomu tu poslúži trojstupňový regulátor v podobe prepínača umiestneného v jednom z rohov. Môžeme očakávať pravdepodobne jednoduchý prepínač, ktorý pri napájaní ventilátora priamo zo zdroja bude voliť napätie 5 V, 7 a 12 V.

Navyše nebudeme ochudobnení ani o podsvietenie, ktoré tu realizujú modrej LED, teda skôr len o jednu LED, ktorá presvieti krížik uprostred motorku. Súčasťou dodávky sú gumové montážne kolíky, ktoré budú spolupracovať s antivibračnými podložkami v rohoch ventilátora a umožní jednoduchú montáž bez použitia náradia. Odporúčaná cena Zalman ZM-DF12 je 13 eur.

Zdroj: Tlačová správa Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno