Domov Novinky Zalman CNPS8X Optima – výkonný chladič

Zalman CNPS8X Optima – výkonný chladič

Zdielať

Zalman CNPS8X Optima 01Zalman uviedol do ponuky nový chladič procesorov – Zalman CNPS8X Optima. Systém zaisťuje vysokú účinnosť chladenia vďaka pokročilej konštrukcii chladiča s viacvrstvovými rebrami a špeciálne tvarovanými lopatkami ventilátora. Ten je v strednej časti opatrený výrezom, a tým je tlak prúdiaceho vzduchu v strede aj po stranách chladiča rovnaký. Tým je zaistené rovnomerné prúdenie vzduchu v celej chladiacej jednotke. Maximálna účinnosť distribúcie tepla bola dosiahnutá použitím viacvrstvového rebrovanie, ktorého konštrukcia zaisťuje väčšiu plochu pre odvod tepelnej energie a obmedzuje odpor vzduchu.

Chladič je osadený ventilátorom s priemerom 100 mm s lopatkami typu Shark Fin Blade s charakteristickými pozdĺžnymi drážkami. Tieto lopatky zaisťujú presné smerovanie prúdu vzduchu vo vnútri sústavy chladiča. U ventilátora sú použité ložiská s dlhou životnosťou. Vetrák môže pracovať s rýchlosťou 1200 až 2100 otáčok za minútu a vytvára šum s maximálnou hladinou hluku 30 dBA. V dolnej časti rámčeka ventilátora boli nainštalované dodatočné plastové profily, ktorých prostredníctvom vzduch nasávaný do ventilátora prúdi tiež okolo ďalším prvkom základnej dosky okolo procesora a tým je ochladzuje.

Zalman CNPS8X Optima 02

Pri chladiči CNPS8X Optima bola použitá trojica heatpipe, ktoré sa dotýkajú priamo procesora (technológia Direct Touch Heat-pipe), čo zaisťuje najúčinnejší odvod tepla, a tým výkonné chladenie. Súčasťou sady je tiež výkonná teplovodivá pasta Zalman ZM-STG2. Rozmery zariadenia sú 148,5×110×81 mm. Chladič podporuje všetky bežne používané sockety: AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM2 aj FM1, ale aj Inte 775, 1150, 1155/1156. Maloobchodná odporúčaná cena chladiča je 22 eur.

Zdroj: Tlačová správa Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno