Domov Novinky Základné dosky Gigabyte 100 budú mať nový USB 3.1 I/O radič

Základné dosky Gigabyte 100 budú mať nový USB 3.1 I/O radič

Zdielať

Základné dosky, ktoré budú mať nový USB 3.1 I/O radič prinášajú možnosť pripojenia a kompatibilitu s USB C, DisplayPortom vo verzii 1.2, extrémnym USB 3.1 a neskôr aj s portom Thunderbolt 3. Gigabyte s potešením oznamuje, že jej základné dosky rady 100 sú prvými na svete, ktoré sa môžu pochváliť týmto zabudovaným špičkovým Intel USB 3.1 radičom.

Gigabyte 100 a Intel USB 3.1

Základné dosky s podporou nových procesorov Intel Core 6. generácie sú osadené špičkovým I/O radičom aby ponúkli väčšiu kompatibilitu ako ostatné s akýmikoľvek inými I/O radičmi. Ten podporuje USB 3.1 a v budúcnosti bude podporovať DisplayPort 1.2 a Thunderbolt 3. To všetko dokáže cez nový populárny obojstranný konektor typ C, čím je zaručená široká kompatibilita.

Vďaka tomu, že sú použité štyri linky PCI Express 3.0 z čipsetu a pripojenie monitora z procesora, dokáže USB 3.1 radič poskytnúť celkovú šírku pásma 40 Gbps. Je možné pripojenie dvoch USB 3.1 zariadenia cez USB konektormi typu A alebo C, čo znamená, že USB 3.1 radič dokáže prenášať súvisle dátový tok 10 Gbps v oboch portov súčasne.

USB 3.1 kabel

Ďalej ponúka budúcu podporu Thunderbolt 3 s utrarychlými 40 Gbps prenosovými rýchlosťami cez jediný kábel pre reťazenie až 12 Thunderbolt zariadení, rovnako ako podporu dvoch portov DisplayPort 1.2 schopných poskytnúť 4K/60p obraz na oboch súčasne.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno