Domov Novinky Zachráni Nokiu pred kúpou Microsoftom spoločnosť Nokita?

Zachráni Nokiu pred kúpou Microsoftom spoločnosť Nokita?

Zdielať

nokita logoAko sme už písali, že Microsoft prejavil záujem kúpiť spoločnosť Nokia, teraz sa objavila ďalšia spoločnosť Nokita, ktorá chce zachrániť Nokiu pred Microsoftom.

Nokia prvú ponuku od Microsoftu prijala a v priebehu dvoch týždňov by mala nadobudnúť platnosť. Teraz je otázne či to tak bude. Nokita je spoločnosť, ktorú založil bývali generálny riaditeľ spoločnosti Nokia J. Parda. Nokita prebila sumu, ktorú ponúkla spoločnosť Microsoft a tou čiastkou je neuveriteľných 7,2 miliardy Eur, čo je oproti cene Microsoftu 5,44 miliardy Eur omnoho väčšia a krajšia suma. Parda má jasný cieľ a víziu, ako Nokiu pozdvihnúť z dna viac ako to ma v pláne Microsoft. Jedným z argumentov je kapitál mobilnej divízie, ktorý chce za 3 roky predaja smartfónov vyšplhať na 23 miliard Eur. Oproti tomu Microsoft ponúka len štvrtinovú hodnotu. Parda plánuje vo smartfónoch použiť operačný systém Windows Phone, Android a Linux, ktorý má celosvetový úspech.

Za dva týždne ma Parda a jeho tým vyzbierať finančné prostriedky od investorov a finančných spoločností. Ak by sa Pardovi tento cieľ podaril, je tu ďalšia otázka, či Microsoft si nechá len tak uniknúť takúto príležitosť. Microsoft má určite v zálohe ďalších “pár” miliárd a je otázne, či by vedela zareagovať spoločnosť Nokita. Osobne si myslíme, že pokiaľ sa táto investícia nepodarila, bude to koniec snom smartfónu Nokia (Nokita) s operačným systémom Android. Držíme spoločnosti Nokita palce aby sa im podarilo nájsť dostatok financií na odkúpenie spoločnosti Nokia.

Zdroj: Androidauthority

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung odhaľuje tajomstvo záhadných kruhov a hashtagov
Nasledujúci článokLG G Flex je skutočne flexibilný
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno