Domov Nezaradené Xiaomi Redmi Note 8 Pro: Fajn výbava mobilu za dobrú cenu

Xiaomi Redmi Note 8 Pro: Fajn výbava mobilu za dobrú cenu

Zdielať

V tomto článku sa vrátime k minuloročnému modelu od známej značky Xiaomi. Tá nás často prekvapuje svojimi cenovkami.

Model Redmi Note 8 Pro je veľmi zaujímavý smartfón a ani dnes svojím pomerom cena/výkon nie je na hanbu. Pozrime sa naň trochu bližšie. Je to model mobilu, ktorý vás osloví výbavou za prijateľnú cenu. Výrobca sa snažil tento model nabiť funkciami a pritom ho ponúknuť za prijateľnú cenu. Dôkazom toho je fotoaparát so 4 objektívmi a rozlíšením hlavnej kamery až 64 megapixelov. Výsledné fotografie mobilu Xiaomi Redmi Note 8 Pro sú slušnej  kvality, náročnejším používateľom bude možno trochu chýbať lepšia svetelnosť širokouhlého objektívu a kvalita videa vo Full HD.

Vyhotovenie a dizajn pôsobia pri tomto modeli prémiovo. Zadnú i prednú časť chráni kvalitné sklo Gorilla Glass 5 a bočné hrany sú vyrobené z lesklého plastu, ktorý dobre absorbuje nárazy. Mínusom je možno hmotnosť takmer 200 gramov a jemné nevyváženie hornej a spodnej časti zariadenia. Naopak, bonusovou vychytávkou je infračervený port, ktorý vie slúžiť ako diaľkové ovládanie k viacerým zariadeniam. Panel obrazovky je síce len klasické LCD s rozlíšením 1080 px, no je veľmi jasný a dostatočne veľký – až 6,53 palcov. Požiadavka, ktorú na mobiloch dnes milujú nielen mladšie ročníky.

Za povšimnutie stojí aj 8 jadrový procesor MediaTek Helio G90T, vďaka ktorému si môžete užiť aj hry s náročnejšou grafikou. Porovnateľný výkon v banchmarkovom testovaní mali vlajkové lode z roku 2018. Dnes tento procesor bez problémov utiahne všetky bežné aj náročnejšie úkony. Kapacita batérie Redmi Note 8 Pro je 4500 mAh. Zaručuje nadpriemernú výdrž batérie a podporuje rýchlonabíjanie cez rozhranie typu USB-C 18W. S týmto výkonom si tento mobil jednoducho zamilujete.

Smartfón Xiaomi Redmi Note 8 Pro je nabitý funkciami a technológiami, ktoré patria zvyčajne o niečo vyššej triede. Z pochopiteľných dôvodov musel výrobca v niektorých ohľadoch ubrať, aby mohol tento model ponúknuť za prijateľnú cenu. Tá sa v roku 2020 pohybuje okolo 200 € a ponúka 3 varianty úložiska: 64GB/128GB/264GB; a viacero farebných prevedení. Ak ale hľadáte lacný, prémiovo pôsobiaci smartfón s dobrou cenovkou, Xiaomi Redmi Note 8 Pro by vás nemal sklamať.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno