Domov Novinky Xiaomi oficiálne predstavil vlajkovú loď – Mi6

Xiaomi oficiálne predstavil vlajkovú loď – Mi6

Zdielať

Mnohými dlho očakávaná vlajková loď Mi6 čínskeho výrobcu mobilných telefónov Xiaomi bola predstavená v aule pekinskej Beijing University Of Technology Gymnasium. Tento smartfón má v sebe osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 835 taktovaný až na 2,45 GHz, čím sa vyvrátili informácie o možnom nastavení vyššieho základného taktu.

Výrobca nasadil ohromnú 6GB RAM a k výberu bude verzia so 64GB internou pamäťou, ale aj so 128 GB, čo ocenia najmä tí, ktorí chcú využiť napríklad možnosť natáčať videá vo 4K rozlíšení, avšak bohužiaľ len pri 30 FPS. Údajne by aj video vo Full HD malo zaznamenávané iba pri 30 FPS. Používateľom, ktorým ani 128 GB nestačí budú sklamaní, pretože chýba slot pre pamäťovú kartu. Fotoaparát je duálny 12 MPx – jeden 27 mm so svetelnosťou f/1.8, optickou stabilizáciou a druhý 52 mm so svetelnosťou f/2.6. Predná kamera má 8 MPx a jej maximálne rozlíšenie pre videozáznam je Full HD.

K nášmu veľkému prekvapeniu telefón neobsahuje audio konektor jack 3,5 mm, ale zvuk zo zabudovaných reproduktorov by mal byť dostatočnej kvality. Pre zobrazenie slúži 5,15 palcový veľký IPS displej s rozlíšením 1920×1080 s hustotou 428 ppi. Pretože nejde o displej nejako zvlášť náročný na batériu, ako sú displeje s rozlíšením vyšším, Li-Po batéria s kapacitou 3350 mAh je dostačujúca pre optimálnu výdrž.

Pre konektivitu je k dispozícii USB-C, ale aj Bluetooth 5.0, ktorý je dvakrát rýchlejší a má až väčší dosah. Čo sa týka LTE, tak bohužiaľ nejde o Global verziu, ako tomu bolo u niektorých mobilov Xiaomi. Celý telefón beží na systéme Android 7.1.1 Nougat s nadstavbou MIUI 8.0. Čo sa týka vzhľadu, Mi6 je veľmi podobný na Huawei Honor 8 a líšia sa vzhľadom len v detailoch. Tiež boloi použité rovnaké materiály, čo však značí výbornú kvalitu prevedenia. Pre nás je určená cena 449 eur za 64 GB verziu a za 128 GB potom 528 eur.

Zdroj: GSMArena, Bluetooth

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno