Domov Novinky Xiaomi Mi 5X s duálnym fotoapatátom v akciovej cene

Xiaomi Mi 5X s duálnym fotoapatátom v akciovej cene

Zdielať

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa smartfónmi, ktoré prinášajú zaujímavý pomer cena/výkon. Jeden z nich je aj Xiaomi Mi 5X, ktorý ponúka kovovú unibody konštrukciou s hrúbkou 7,3 mm a hmotnosťou 165 gramov.

Napriek tomu, že model Mi 5X bol predstavený v lete, pričom štartovacia cena bola nastavená na 200 eur, aktuálne je jeho cena nižšia. Aktuálne je k dispozícii za zvýhodnenú cenu – 170 eur. Jediné, čo musí používateľ pre akciovú cenu 171 eur spraviť je uplatniť kupón DANY068. O zobrazovanie sa stará 5,5“ displej s rozlíšením Full HD (1920×1080 pixelov). IPS panel sa vyznačuje peknými a reálnymi farbami so širokými pozorovacími uhlami (178°/178°). Displej ponúka pomer strán 16:9, parametrami a funkciami je veľmi podobný ako Redmi Note 3 Pro.

Hardvérový základ telefónu tvorí šesťjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, taktovaný na 2 GHz. Dopĺňa ho grafika Adreno 506, 4GB RAM a vnútorná pamäť má 64GB. Podporované sú aj pamäťové karty. Operačný systém Android 7.1.1 Nougat je doplnený o nadstavbu MIUI. Smartfón ponúka aj podporu pre najrýchlejšie LTE/4G siete, avšak 800 MHz pásmo používané najmä na dedinách (Telekom, Orange) a O2 na celom území SR, žiaľ chýba. Prítomný je aj Bluetooth 4.2 a batéria s kapacitou 3080 mAh.

Smartfón používa duálny 12 MPx fotoaparát s clonou f/2.2. K dispozícii je fázové zaostrovanie PDAF a LED blesk, ktorý pomáha najmä pri nočných fotografiách. K dispozícii je aj vrstva, ktorá má zabraňovať zachytávaniu odtlačkov prstov na povrchu. Prítomný je aj nový univerzálny konektor USB-C, ktorým sa smartfón nabíja. Používateľov, ktorí si chcú kúpiť cenovo dostupný telefón s duálnym fotoaparátom, kovovým šasi poteší aktuálna cena, ktorá je vďaka kupónu DANY068 cez odkaz za 171 eur.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno