Domov Novinky Xiaomi: Beta verzia MIUI launchera pre smartfóny

Xiaomi: Beta verzia MIUI launchera pre smartfóny

Zdielať

miui-launcherČínsky výrobca Xiaomi uvoľnil novú verziu svojho MIUI prostredia. Tentoraz to však nie je úplná Android ROM, ale ide o homescreen launcher určený pre smartfóny, ktoré nemajú MIUI prostredie. Minulý mesiac vydala spoločnosť Xiaomi vlastnú ROM pre Nexus 7 (​​2013).

Tento krok naznačil plány spoločnosti, aby sa táto ROM čoskoro dostala aj na Android tablety. MIUI launcher je určený pre použitie na takmer všetky smartfóny a môžu byť inštalované aplikácie rovnako ako na ostatných alternatívnych launcheroch. A ako každý iný launcher, MIUI so sebou prináša vlastnú značku funkcií a tipy. Máte tak  schopnosť riadiť domácu obrazovku, widgety a skratky, stiahnutia a použitie motívov, tapiet, a ktovie čoho ešte.

miui-launcher-01miui-launcher-02miui-launcher-03miui-launcher-04miui-launcher-05

Čo robí MIUI launcher  zaujímavejším je, že aj keď nejde o kompletnú ROM, stále dokáže priniesť takmer celý ekosystém. MIUI má vlastnú aplikáciu dialer, SMS a telefónny zoznam, rovnako ako rôzne cloudové služby od Xiaomi. Ten má dokonca aj svoj vlastný lockscreen. MIUI launcher tiež spravil niektoré veci unikátnym spôsobom. Po prvé, neexistuje samostatná aplikácia Launcher. Všetky aplikácie sú na úvodnej obrazovke a môžete ich usporiadať, alebo pridať do zložiek. To môže byť trochu mätúce pre tých, ktorí sú zvyknutí na menu ako v bežnom Androide. Kým prejdením vľavo alebo vpravo  sa dostanete na ďalšiu alebo predchádzajúcu domácu obrazovku.

miui-launcher-06miui-launcher-07miui-launcher-08miui-launcher-09miui-launcher-10

Tento launcher MIUI je označený ako beta a je to vidieť. Mnohé časti používateľského rozhrania stále zostávajú vo svojom rodnom čínskom jazyku a fórum MIUI uvádza možné problémy, na ktoré by sa dalo naraziť. Napriek tomu je, launcher úplne funkčný a beží pomerne hladko. Medzi  oficiálne podporované zariadenia patrí Samsung Galaxy Note 3, Sony Xperia Z Ultra a HTC One, ale aj nejaké non-MIUI smartfóny s operačným systémom Android 4.0 a vyšším s aspoň 1 GB RAM, ale odporúča sa 2 GB. Ak chcete, môžete si nainštalovať APK, ktorú možno stiahnuť z tohto odkazu.

Zdroj: Android Community

Zdielať
Predchádzajúci článokADATA predstavuje nový 2,5“ SSD disk
Nasledujúci článokBuild prekvapil: Here Drive+ pre smartfóny, Štart je späť
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno