Domov Novinky XFX predstavil novú počítačovú skriňu Type 1 Bravo

XFX predstavil novú počítačovú skriňu Type 1 Bravo

Zdielať

XFXSpoločnosť XFX, ktorú poznáme predovšetkým ako výrobcu grafických kariet sa tentoraz pustil do výroby počítačových skríň a výsledkom toho je XFX Type 1 Bravo. XFX Type 1 Bravo patrí medzi skrine typu Middle Tower určené pre zdroje a základné dosky formátu ATX. Cena bola stanovená na 130 dolárov, čo je približne 96 eur.

Skriňa má rozmery 518×232×562 mm a hmotnosť 10,4 kg, ktorá je vyrobená prevažne zo SECC ocele. Spodný a vrchný zaoblený panel zrejme bude z hliníka. Označiť by sme ho mohli za industriálne, to vďaka strohým líniám a prevedenia mriežok prieduchov. XFX Type 1 Bravo vo svete skríň, ktoré sa prevažne líšia svojimi plastovými nadstavbami, vyzerá ako jednotný celok, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je predný aj vrchný panel.

XFX Type 1 Bravo

Už na prvý pohľad je vidieť, že ide o hernú skriňu a nič iné sme nemohli ani od firmy XFX. Máme tu tak prieduchy v bočnici aj v hornom paneli, ktoré poslúžia pre účinné chladenie výkonných zostáv. Do vnútra sa samozrejme zmestia aj veľmi dlhé grafické karty, ako je napríklad firemný model karty Radeon HD 7990. Problém nebude ani s vysokými procesorovými chladičmi, aj keď zverejnené fotografie zrovna ukazujú originálne BOX chladič od Intelu.

XFX Type 1 Bravo-2

Ďalej tu máme priestor pre tri mechaniky a osem pevných diskov alebo 2,5″ SSD. Pre karty je tu pripravených osem záslepiek, takže môžeme nainštalovať hrubú kartu aj do úplne spodného slotu. Pre chladenie poslúži predný 200 mm ventilátor, spodný 140 mm, 200 mm vrchný ( prípadne dva 140 mm), 140 mm zadné a do ľavého panelu môžeme nainštalovať ďalšie dva 140 mm. Je zrejmé, že XFX sa snaží zabezpečiť čo najlepší prietok vzduchu cez skriňu, avšak mal by mať tiež dobre vyriešené jeho filtrovanie od prachu, aby sa z jeho Type 1 bravo nestal vysávač. Nakoniec boli spomenuté porty, ktoré sú tentoraz vo vrchnom zaoblenom panelu, a to v zostave dvoch USB 3.0 a 2.0 a audio konektorov.

Zdroj: Techpowerup

Zdielať
Predchádzajúci článokRecenzia: HTC One
Nasledujúci článokHuawei údajne pripravuje Ascend P7
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno