Domov Novinky Windows Phone 8.1 Preview – zrejme 10.4.

Windows Phone 8.1 Preview – zrejme 10.4.

Zdielať

Windows Phone 8.1 webLen včera ešte pred konferenciou Microsoftu sa vyskytla na Windows Phone Central správa o tom, že Windows Phone 8.1 bude nielen hlavným predmetom konferencie, ale aj dátum vydania Preview for developers – a to 10. apríla. Niektoré zdroje uvádzajú dokonca 8. apríla. Nechajme sa teda prekvapiť. 

Distribúcia zahŕňa niekoľko krokov – Developer Preview Program, posielanie výrobcom či nové vydanie príručiek. Tento program je prístupný prostredníctvom aplikácie na Windows Phone Store a otvorený každému, kto  je registrovaný v App Studio.

Microsoft sa troška upozdil pre niekoľko menších bugov. To bolo oboznámené jedným zo zahraničných reportérov ešte 25. marca, avšak bugy veľmi rýchlo opravili a už 29. marca bola schávalená RTM verzia. Teda konečná verzia, určená pre spotrebiteľov. Tá sa následne posielala výrobcom telefónov. Microsoft údajne tlačí výrobcov aby update vyšiel už v máji a nedošlo tak k situáciam ako tomu bolo pri GDR1, GDR2 či GDR3. Hlavne Nokia pre svoj firmware poriadne meškala. Veď GDR3+ Black pre Lumiu 620 vyšiel len nedávno – necelé dva týždne dozadu. GDR3 tu bol pritom už v novembri.

Na Builde sa má okrem samotného systému predstaviť aj niekoľko nových telefónov. Nebude medzi nimi chýbať Lumia 630, 930 a dokonca Samsung ATIV SE. Samsung by mal zdieľať rovnaký hardvér ako má Galaxy S4 alebo S5. Ak sa nič nezmení, každý, kto je prihlásený do programu, dostane update na Windows Phone 8.1. Ako sme už spomínali, OTA sa očakáva v máji. Update bude niesť kódové označenie – Quick Fix Engineering (QFE) update #5. Zoznam potvrdených funkcií vám donesieme až keď budeme mať update k dispozícií. Viac informácií o Developer Preview Program možno nájsť na Windows Phone Blog.

Zdroj: WPC 

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno