Domov Novinky Windows 7 zvýšil trhový podiel

Windows 7 zvýšil trhový podiel

Zdielať

Marketshare WindowsUkončenie podpory starého operačného systému Windows XP sa do veľkej miery konečne prejavilo na vyššom zastúpení operačného systému Windows 7. Ten sa prvýkrát dostal cez hranicu 50% a na každom druhom počítači tak beží tento operačný systém. Windows XP počas mája spadol o ďalší percentuálny bod (už tretíkrát v rade) a teraz je ním vybavená už len štvrtina počítačov a podiel bude podľa všetkého ďalej klesať.

Nedá sa však predpokladať, že by ľudia smeroval k Windows 8, ale skôr k staršej verzii Windows 7, ako je tomu aj dnes. Windows 8 si svoj ​​podiel zbiera vďaka novým počítačom, na ktorých býva predinštalovaný. Najnovšia verzia Windows 8.1 si polepšila a zvýšila svoj podiel na 6,35%, čím preskočila pôvodnú verziu Windows 8 (6,29%) a je tak tretím najrozšírenejším operačným systémom.

Obe varianty Windows 8 potom majú dohromady cez 12,5%, teda zhruba osminu. Posledná osmina tak zostáva na Mac OS X (4,15%), Windows Vista paberkuje s iba 2,9%, Linux sa tiež ešte veľmi nerozšíril a zostáva na neho 1,62% počítačov. Ďalšie nešpecifikované systémy zaberajú niečo cez 3%.

Zdroj: PCWorld

 

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno