Domov Návody Windows 10 je k dispozícií

Windows 10 je k dispozícií

Zdielať

windows_10_tp_1Ako sme minule spomenuli Microsoft predstavil nový Windows 10. Na stránkach insider.windows.com sú k stiahnutiu ISO súbory technického preview predstaveného systému Windows 10. Pre stiahnutie je potrebné zapojiť sa do insider programu vyplnením svojho Microsoft ID.

Na výber sú štyri jazykové mutácie – angličtina (USA a UK), zjednodušená čínština a brazílska portugalčina. Všetky jazykové verzie sú ponúkané ako v 64 bitovej, tak v 32-bitovej verzii, 64 bitová zaberá niečo cez 4 GB, 32 bitová zase približne 3GB. Stiahnutý ISO súbor možno rozbaliť na flash disk prípadne napáliť na DVD médium, z ktorého potom bude možné Windows 10 nainštalovať. Po inštalácii budú v systéme automaticky zapnuté aktualizácie, ktoré nebude možné vypnúť.

Zároveň Microsoft otvára diskusné fórum s nepretržitou podporou, na ktorom budú zodpovedané všetky otázky týkajúce sa novej verzie Windows. Okrem toho Microsoft sprístupnil ďalšiu stránku s možnosťou upgrade od Windows Vista. Dáta a aplikácie sa prenesú však až od Windows 7/8.x.

windows_10_tp_2

Upozorňujeme, že sa jedná o testovaciu verziu systému, preto odporúčame počkať až na finálnu verziu, ktorá bude vydaná na začiatku roka.

windows_10_tp_3

Microsoft ďalej vysvetlil prečo nemohol nazvať systém Windows 9. Problémom je príkaz ”if”, ktorý detekoval prítomnosť Windows 95, resp. 98 v aplikáciach. Kde sa definovalo práve Windows 9.

Vyzerá to približne takto :

if(version.StartsWith("Windows 9"))
{ /* 95 and 98 */
} else {

Ďalšie informácie vám podáme po internom otestovaní systému v redakcii. Včera však ešte nefungovala podpora vo Virtualboxe.

Zdroj: WPCentral, The Verge

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno