Domov Novinky Wi-Fi pre staršie počítače: TP-Link predstavuje Wi-Fi kartu a adaptér

Wi-Fi pre staršie počítače: TP-Link predstavuje Wi-Fi kartu a adaptér

Zdielať

Spoločnosť TP-Link predstavuje na našom trhu dva nové Wi-Fi produkty určené pre počítače bez integrovaného bezdrôtového pripojenia alebo pre zrýchlenie zo staršieho štandardu. Dvojpásmová interná karta Archer T6E s rozhraním PCI Express dosahuje rýchlosť až 1300 Mbps, zatiaľ čo USB adaptér T1U dokáže prenášať dáta rýchlosťou 433 Mbps v pásme 5 GHz.

TP Link Archer T6E 01

Obe novinky pritom pracujú v súlade s moderným štandardom Wi-Fi 802.11ac, vďaka čomu sa hodia aj pre náročné použitie zahrňujúce napríklad streamovanie HD videa alebo hranie online hier.
Karta Archer T6E, založená na aktuálnom štandarde bezdrôtových sietí s označením 802.11ac, pracuje takmer trikrát rýchlejšie než dnes bežné Wi-Fi siete 802.11n. Zároveň je spätne kompatibilná s predchádzajúcimi štandardmi 802.11 a/b/g/n a dosahuje celkovú rýchlosť až 1300 Mbps (867 Mbps v pásme 5 GHz a 400 Mbps v pásme 2,4 GHz).

TP Link Archer T6E 02

Dátovú prevádzku je možné medzi obe pásma rozdeliť, takže jednoduché úlohy (ako posielanie e-mailov alebo prechádzanie internetu) prebiehajú v pásme 2,4 GHz, zatiaľ čo menej vyťažené pásmo 5 GHz je zároveň využívané pre činnosti náročné na prenosovú kapacitu – medzi ne patrí napríklad hranie online hier, zálohovanie dát alebo prenosy videa vo vysokom rozlíšení. Karta je určená pre stolné počítače a inštaluje sa jednoducho zasunutím do voľného PCI-E slotu.

TP Link Archer T6E 03

Výkon a stabilitu vysielača zvyšuje chladič vyrobený zo zliatiny hliníku, ktorý pomáha odvádzať vznikajúce teplo. Nižšia teplota zároveň predlžuje životnosť celého zariadenia. K nastaveniu slúžia nástroje s prehľadným používateľským rozhraním dodávané na priloženom CD. USB adaptér TP-Link Archer T1U podporuje tiež nový Wi-Fi štandard 802.11ac, avšak pracuje iba v pásme 5 GHz. Je teda spätne kompatibilný so štandardmi 802.11a/n.

TP Link Archer T1U

Externý adaptér, ktorý stačí pri inštalácii zapojiť do USB konektora, umožňuje všetkým počítačom pripojenie rýchlosťou 433 Mbps. Vďaka miniatúrnemu prevedeniu novinka neprekáža ani na malých zariadeniach a nehrozí jej náhodné vytrhnutie či vylomenie pri prenášaní. U počítačov pripojených do metalickej siete LAN je možné adaptér Archer T1U prepnúť do režimu Soft AP, kde funguje ako prístupový bod pre ďalšie zariadenia a sprostredkováva im pripojenie k miestnej sieti a k internetu.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno