Domov Novinky Wi-Fi box pre externý disk s funkciou nabíjačky

Wi-Fi box pre externý disk s funkciou nabíjačky

Zdielať

Zalman ZM-WE450Zalman začal dodávať na trh nové zariadenie ZM-WE450, čo je kombinovaný externý box pre pevné disky či SSD, ktorý tiež ponúkne funkciu nabíjačky mobilných zariadení a navyše je vybavený bezdrôtovým rozhraním. Zalman ZM-WE450 teda nie je iba jednoduchý externý box pre 2,5″ HDD, alebo SSD, ale oveľa užitočnejšie zariadenie.

Vybavené je rozhraním USB 3.0 pre klasické pripojenie pomocou kábla, ďalej má v sebe modul rozhrania Wi-Fi 802.11 b/g/n a tiež vlastnú batériu typu Li-pol s kapacitou 5200 mAh. Tá môže jednak napájať samotný box a jeho disk v prípade pripojenia cez Wi-Fi a alebo tiež poslúžiť pre dobíjanie ďalších zariadení, čo sa bude hodiť na cestách. Batéria má stačiť na 6, 5-hodinová aktívna prevádzka disku s Wi-Fi.

Pomocou rozhrania Wi-Fi sa môže k inštalovanému disku naraz pripojiť až päť používateľov, ktorí získajú prístup k uloženým dátam. Ak na to výkon a dátová šírka teda bude stačiť, môžeme z jedného ZM-WE450 prehrávať hudbu, či video na piatich rôznych zariadení. Ďalej nám Zalman pripravil príslušné aplikácie Z-Drive Air pre systémy Android a iOS, ktoré nám umožní pripojiť sa k disku cez Wi-Fi, pričom ten potom môže fungovať v režime Bridge, a teda poskytnúť internetové pripojenie z inej siete WLAN. Box podporuje až 2 TB pevné disky s rozhraním SATA III (6 Gbps) a jeho rozmery sú 135×88×22,7 mm. Cena bola stanovená na 60 eur s DPH a záruka má štandardne dva roky.

Zdroj: Tlačová správa Zalman

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno