Domov Novinky Western Digital: Prenosný duálny disk s Thunderboltom

Western Digital: Prenosný duálny disk s Thunderboltom

Zdielať

Western Digital My Passport Pro Thunderbolt 01My Passport Pro je prenosný externý disk s možnosťou nastavenia dvoch interných diskov do režimov RAID a s kapacitou až 4 TB. Disk nepotrebuje externé napájanie, poskytuje vysokú rýchlosť pripojenia a skutočnú mobilitu pre všetkých kreatívnych profesionálov na cestách a v teréne. Spoločnosť Western Digital uvádza externý disk My Passport Pro.

Tento disk s technológiou Thunderbolt je prvým externým prenosným úložiskom s dvomi diskami, ktoré poskytuje kreatívnym profesionálom a nadšencom vysoký výkon a kapacitu v naozaj mobilnom riešení.

Používatelia počítačov Mac si môžu v prípade externého disku My Passport Pro priamo zvoliť niektorý z režimov nastavení diskov RAID pre požadovaný výkon pri najnáročnejších aplikáciách v teréne, bez toho aby potrebovali ďalšie prepojovacie káble či externé napájania. My Passport Pro je dostupný v kapacitách 2 TB a 4 TB.

Western Digital My Passport Pro Thunderbolt 02

Napájanie disku, ktoré ide priamo cez integrovaný kábel Thunderbolt, jedinečný dizajn WD a výkon dosahujúci rýchlosť až 233 MB/s, poskytuje super rýchly prenos dát a ďalšie možnosti spracovávania dát a ich zálohovanie.

Ďalším kľúčovým prvkom duálneho externého disku My Passport Pro je možnosť nastavenia režimov RAID samotnými užívateľmi. Tí tak môžu zvoliť podľa svojich potrieb strippovanie dát na oba disky (RAID 0) pre vyšší výkon, alebo mirroring, zrkadlenie dát, (RAID 1) pre vytváranie redundantnej zálohy.

Integrovaná technológia Thunderbolt, ktorá je nadradená ako rozhranie FireWire 800 tak USB 3.0, v prípade disku My Passport Pro umožňuje ľahkú a rýchlu manipuláciu napríklad s video súbormi.

Western Digital My Passport Pro Thunderbolt 03

Pre manipuláciu so složkou s HD videom o objeme 22 GB je potrebná polovičná doba v porovnaní s pripojením USB 3.0 v režime RAID 0. My Passport Pro obsahuje dva 2,5 palcové pevné disky, ktoré sú uložené v štíhlom, hliníkovom puzdre.

Externý disk bol starostlivo testovaný na odolnosť proti nárazom, tak aby poskytoval spoľahlivosť i pri práci na cestách a v teréne. My Passport Pro bude dostupný u všetkých hlavných predajcov značky Apple, u vybraných predajcov spotrebnej elektroniky i na webových obchodoch. Doporučená cena pre 2  TB model je 369 eur, pre 4 TB model 499 eur.

Zdroj: Tlačová správa Western Digital

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno