Domov Novinky Western Digital predstavil prvý pevný disk PCI Express

Western Digital predstavil prvý pevný disk PCI Express

Zdielať

Western Digital PCI Express 01Spoločnosť Western Digital predstavila na veľtrhu Computex Taipei prvý pevný disk PCI Express. Prototyp nového disku WD vznikol v spolupráci s kľúčovými technologickými partnermi a predstavuje nové rozhranie SATA Express, ktoré je súčasťou technológie PCI Express.

Túto technológiu využíva nedávno uvedená platforma čipsetov pre základné dosky IntelR rady 9. Rozhranie SATA Express poskytuje všetkým OEM výrobcom cestovnú mapu ako dosiahnúť vyššiu rýchlosť, nižšiu spotrebu energie a rozšírenú budúcu flexibilitu. Cesta k uvedeniu technológie SATA Express trvala vo svojom vývoji takmer 3 roky.
Western Digital PCI Express 02 Western Digital PCI Express 03
V roku 2011 skupina SATA-IO, ktorá je zodpovedná za rozvoj technológie SATA, oznámila, že vyvíja nové technológie, ktoré podstatne zmenia základné špecifikácie SATA, tým, že ich spojí s pokročilejším rozhraním PCI Express. V roku 2013 boli oznámené špecifikácie technológie SATA Express a len o rok neskoršie WD a vybraní partneri uviedli prototyp produktu, od ktorého sa očakáva, že sa stane novou generáciou v ukladacích technológiách.

Zdroj: Tlačová správa Western Digital

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno