Domov Novinky Western Digital: Osobný cloud s dvomi pevnými diskami

Western Digital: Osobný cloud s dvomi pevnými diskami

Zdielať

Western Digital My Cloud EX2 01Spoločnosť Western Digital oznámila rozšírenie svojej produktovej rady pre cloudové úložiská o nové zariadenie My Cloud EX2. Ide o NAS s vysokým výkonom a pozíciami pre dva pevné disky. Nový My Cloud EX2 a predchádzajúci My Cloud EX4 sú produkty od základu navrhnuté pre profesionálnych kreatívnych pracovníkov, počítačových nadšencov a profesionálne orientovaných používateľov.

Množstvo dostupných prvkov pre zabezpečenie a kontrolu dát dovoľuje zákazníkom zvoliť preferovanú metódu pre správu, riadenie a ochranu videozáznamov, filmov, fotografií a digitálnych súborov. Možnosti nastavení pevných diskov zahrňujú konfigurácie RAID 0, RAID 1, JBOD či nastavenie diskov do jedného zväzku (Spanning). Možnosti ochrany dát potom zahrňujú zálohovanie pomocou nastavení RAID 1, cez USB úložisko, do vzdialeného cloudového úložiska či zálohovanie cez pripojenie LAN/WAN.

Základné nastavenie pro My Cloud EX2 je RAID 1, ktoré zaisťuje ochranu dát od samého začiatku, ale je ľahké ho prenastaviť do iných modelov ochrany dát.  Zákazníci môžu využívať My Cloud EX2 pre centralizovanie a zálohovanie dát zo všetkých svojich počítačov a notebookov na platforme PC za využitia zálohovacieho softwaru WD SmartWare Pro, používatelia počítačov Mac pomocou zálohovacieho softwaru Apple Time Machine.

Western Digital My Cloud EX2 02

My Cloud EX2 poskytuje na výber niekoľko kapacít. Od bezdiskového prevedenie, ktoré umožňuje vybudovať vlastný NAS pomocou samostatne zvolených diskov, až po zariadenie osadené diskami s celkovou kapacitou 4 TB, 6 TB alebo 8 TB . Naviac môže zákazník pripojiť kompatibilné disky USB 3.0 cez USB porty a dodatočne tak ešte navýšiť celkovú kapacitu.

Pokiaľ je My Cloud EX2 osadený diskami, potom sú to disky rady WD Red  , ktoré zaisťujú nekompromisnú spoľahlivosť v náročnom prostredí nepretržitej (24×7) prevádzky a zahrňujú technológiu NASware 2.0, ktorá vylepšuje spoľahlivosť diskov a ochranu dát v prípade prerušenia napájania alebo inej poruchy.

Široko oceňovaná aplikácia  WD My Cloud pre mobilné zariadenia a stolné počítače poskytuje prístup kedykoľvek a kdekoľvek ku všetkým produktom z rady My Cloud. Mobilná aplikácia WD My Cloud umožňuje používateľom si ľahko prehliadať fotografie, streamovať video a zdieľať, ukladať a riadiť súbory odkiaľkoľvek na mobilných zariadeniach so systémami iOS a Android.

Western Digital My Cloud EX2 03

Aplikácia uľahčuje zdieľanie dokumentov a spoluprácu, dovoľuje jednoducho odosielať zložky a dokumenty emailom, zdieľať zložky ako odkazy, tlačiť a otvárať dokumenty treťou stranou.  Aplikácia WD My Cloud integruje hlavné cloudové služby, takže zákazník môže ľahko premiesniť dokumenty a zložky zo svojich účtov u verejných cloudových služieb ako sú Dropbox, SkyDrive a Google Drive.

My Cloud EX2 je dostupný prostredníctvom vybraných distribútorov a predajcov. Doporučené koncové ceny My Cloud EX2:

  • Bezdiskové prevedenie (WDBVKW0000NCH-EESN) – 199 eur
  • 4TB prevedenie ( WDBVKW0040JCH-EESN) – 399 eur
  • 6TB prevedenie (WDBVKW0060JCH-EESN) – 419 eur
  • 8TB prevedenie (WDBVKW0080JCH-EESN) – 539 eur

My Cloud EX2 je kompatibilný so systémami Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, OS X Mavericks, Mountain Lion, Lion, Snow Leopard a taktiež so zariadeniami podporujúcimi DLNA/UPnP.

Zdroj: Tlačová správa Western Digital

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno