Domov Novinky Western Digital má v ponuke 6 TB pevné disky pre NAS

Western Digital má v ponuke 6 TB pevné disky pre NAS

Zdielať

Western Digital 6 TB pevne disky NAS 01Spoločnosť Western Digital oznámila rozšírenie svojej vysoko oceňovanej rady SATA diskov WD Red. Tieto disky sú určené pre úložisko typu NAS v domácnostiach a stredne veľkých firmách. Najnovšie sa zvýšila kapacita nie len na 5 TB , ale ako u prvých na trhu v segmente diskov určených pre úložisko NAS až na 6 TB.

Ďalej je na trh uvedený pevný disk WD Red Pro, ktorý smeruje na trhu systémov NAS pre stredné a veľké firmy. Disky rady WD Red sú testované na kompatibilitu poprednými výrobcami NAS systémov a sú optimalizované pre vysoký výkon. Disky WD Red 3,5” sú dodávané na trh v kapacitách od 1 TB až po 6 TB, disky WD Red Pro 3,5” sú dostupné v kapacitách od 2 TB do 4 TB.

Nové veľkokapacitné disky sa bezproblémovo integrujú do produktov Western Digital ako sú My Cloud, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror a taktiež do externých diskov My Book a My Book Duo. Tieto disky sú kompatibilné s produktmi NAS od širokého spektra OEM partnerov. Zoznam produktov a firiem kvalifikovaných pro WD Red nájdete na tejto stránke.

Western Digital 6 TB pevne disky NAS 02

Disky sú dostupné prostredníctvom vybraných predajcov a distribútorov. Na disky WD Red a WD Red Pro je poskytovaná trojročná, resp. päťročná obmedzená celosvetová záruka. Doporučená koncová cena je pre WD Red 6 TB (WD60EFRX) 289 eur a pre 5 TB (WD50EFRX) 239 eur. Doporučená cena pre disky WD Red Pro 4 TB (WD4001FFSX) je 239 eur, pre WD RedPro 3 TB (WD3001FFSX) 179 eur a pre 2 TB (WD2001FFSX) je to cena 149 eur.

Zdroj: Tlačová správa Western Digital

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno