Domov Novinky WD My Book Duo: 8TB externý disk

WD My Book Duo: 8TB externý disk

Zdielať

WD Book IIISpoločnosť Western Digital predstavila svetu svoj ​​najnovší osobný externý pevný disk, model WD My Book Duo, ktorý má ponúknuť jednak vysoký výkon a potom tiež kapacitu až 8 TB. Tešiť sa môžeme na rýchlosti až 290 MB/s. Takú dátovú priepustnosť pochopiteľne nemôže zabezpečiť gigabitový Ethernet, a to ani pri prípadnom spojení dvoch rozhranie v režime agregácie liniek, takže je zrejmé, že nejde o NAS.

WD využil USB 3.0. Pre lepšie zabezpečenie dát v prípade havárie jedného z diskov potom ale máme možnosť využiť aj zrkadlenie dát v poli RAID 1 a treťou možnosťou je prosté spojenie kapacít v poli JBOD. Pre riadenie týchto zväzkov je zariadenie vybavené vlastným procesorom. WD My Book Duo je teda vybavený dvoma pozíciami pre 3,5 “pevné disky s rozhraním SATA, ktoré už môžu byť od výrobcu osadené dvoma 2TB, 3TB alebo 4TB disky.WD Book I

K počítaču sa zariadenie pripojí pomocou rozhrania USB 3.0, pričom potom je ešte vybavené dvoma ďalšími porty USB 3.0 pre pripojenie ďalších diskov alebo napríklad mobilov/tabletov pre dobíjanie. Nakoniec máme vzadu ešte nevyhnutný napájací konektor a otvor pre zámok Kensington.

WD Book II

Súčasťou produktu je tiež softvér WD SmartWare Pro, ktorý je určený pre zálohovanie dát a vedľa toho môžeme externý disk využívať ako ďalšiu zálohu dát uložených na serveroch Dropboxu, ktoré vie synchronizovať. Pre ochranu lokálne uložených dát poslúži 256 bitové hardvérové ​​AES šifrovanie a ochrana prístupu heslom.

Zdroj: Tlačová správa Western Digital

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno