Domov Novinky WAYRA akcelerátor v Prahe hľadá dva nové projekty

WAYRA akcelerátor v Prahe hľadá dva nové projekty

Zdielať

O2_LogoProjekt Wayra, medzinárodný akcelerátor inovatívnych projektov spoločnosti Telefónica, dnes vyhlásil v Českej republike novú výzvu na podávanie projektov, ktorej cieľom je nájsť nové nápady v oblasti internetu a digitálnych technológií.

Podnikatelia z celého sveta môžu svoje projekty prihlásiť až do 20. októbra  a zaistiť si miesto v jednej z ôsmich akadémií, vrátane akadémie v Prahe. Pražská Wayra v rámci tohto kola ponúka dve miesta; tímy z Českej republiky a Slovenska sa však môžu uchádzať o akúkoľvek z 35 otvorených pozícií v jednej z Wayra akadémií po celom svete.

„Úspech Slovákov v prvom prísnom výbere do pražskej akadémie Wayra bol naozaj pozoruhodný. Vynikajúcich nápadov je však stále dosť a tak dostávajú príležitosť ďalší dvaja kandidáti, ktorí snívajú o tom, že ich super idey nezostanú len na papieri. Podpora, ktorú Wayra poskytuje je významná nielen čo sa týka mentoringu a financií, ale najmä príležitosti pracovať bok po boku s ďalšími podobne zmýšľajúcimi podnikateľmi,“ uviedol k programu Peter Gažík zo spoločnosti Telefónica Slovakia.

Spoločným menovateľom projektov, ktoré sa akcelerátor Wayra rozhodne podporiť, je maximálne využitie výhod internetu a nových technológií. V tejto výzve je kladený dôraz najmä (nie však výlučne) na produkty a riešenia v oblasti Machine to Machine (M2M), Big Data a na projekty z oblasti médií a reklamy. Projekt Wayra je však otvorený akýmkoľvek nápadom v oblasti technologických inovácií.

Po dôkladnom posúdení prihlásených projektov sa tie najlepšie zúčastnia akceleračného programu, ktorý im poskytne financovanie vo výške 40 000 eur, skúsených mentorov, priestor pre prácu vo Wayra akadémii v Prahe a možnosť prístupu k zákazníkom skupiny Telefónica na celom svete. Podnikatelia sa tiež stanú súčasťou siete investorov, partnerov a odborníkov projektu Wayra v rôznych častiach sveta.

Projekt Wayra, ktorý vznikol v apríli 2011 za účelom podpory inovatívneho a technologického podnikania, si iba za dva roky vybudoval pozíciu jedného z najväčších akcelerátorov na svete a dnes pôsobí v dvanástich krajinách Latinskej Ameriky a Európy. V rámci výziev pre technologické firmy získal vyše dvadsať tisíc návrhov a financoval cez 295 nových firiem čiastkou presahujúcou 9,4 milióna eur.

Zdroj: Tlačová správa O2

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno