Domov Novinky Využívanie cloudových služieb rastie, potvrdzuje to prieskum

Využívanie cloudových služieb rastie, potvrdzuje to prieskum

Zdielať

Nárast dostupnosti vysokorýchlostného pripojenia k internetu v Európe, rastúce zavádzanie cloudových služieb, konzumerizácie IT a prechod k mobilnej práci sú trendy, ktoré hrajú v prospech malých a stredných podnikov – zvyšujú totiž ich konkurencieschopnosť. Prudké šírenie cloudových služieb tiež uľahčuje život zamestnancom, pretože im umožňuje kdekoľvek získať prístup k potrebnému obsahu.

Cloudove sluzby

Nedávny prieskum spoločnosti ZyXEL medzi 2500 európskymi kancelárskymi pracovníkmi ukázal, že podniky začínajú efektívne využívať nové technológie a služby, ale miera dosiahnutého pokroku je v každej krajine rôzna. Pokiaľ ide o zavádzanie cloud computingu, je vedúcou krajinou Nemecko, kde používa cloudové aplikácie ako Dropbox alebo Disk Google 44% pracovníkov.

V Českej republike celých 85% zamestnancov cloud computing nevyužíva. Okrem toho má v Českej republike len 20% respondentov možnosť pracovať z domova alebo mimo pracoviska. Že má možnosť pracovať na diaľku, naopak uviedla takmer polovica (49%) švédskych pracovníkov.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno