Domov Novinky TP-Link uvádza univerzálny VDSL2 modem

TP-Link uvádza univerzálny VDSL2 modem

Zdielať

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový VDSL/ADSL modem Archer VR400 s dvojpásmovým gigabitovým Wi-Fi routerom s funkciami tlačového a mediálneho serveru so zdieľaným dátovým úložiskom.

Ide o prvý VDSL2 modem značky s podporou bezdrôtového štandardu 802.11ac na slovenskom trhu. Modem s routerom je univerzálne viacúčelové zariadenie určené pre pripojenie k internetu a vytvorenie domácej počítačovej siete ako s bezdrôtovými, tak aj káblom pripojovanými zariadeniami – od počítačov, cez mobilné telefóny, po herné konzoly a smart TV.

Pripojenie k internetu je možné voliť z troch spôsobov: VDSL2 (kompatibilné s ADSL2+/ADSL2/ADSL) s rýchlosťou až 100 Mbit/s oboma smermi, Ethernet WAN pre pripojenie ku káblovým alebo optickým modemom, prípadne pomocou mobilného USB modemu pre siete 3G/4G (skôr ako záložné riešenie).

Sieť Wi-Fi je založená na najnovšom štandarde 802.11ac a ponúka celkovú prenosovú rýchlosť až 1,2 Gbit/s – 300 Mbit/s v pásme 2,4 GHz, ktoré podporujú všetky bežné bezdrôtové zariadenia vrátane starších modelov, a 867 Mbit/s v menej vyťaženom pásme 5 GHz.

Rýchlosť je dostačujúca aj pre streamovanie videa vo vysokej kvalite, sieťové hry, zálohovanie dát a ďalšie úlohy náročné na prenosovú kapacitu. Pripojenie je možné aj prostredníctvom štyroch gigabitových LAN portov určených pre zariadenia, ktoré nie sú vybavené vlastným Wi-Fi modulom.

Modem VR400 je vybavený tiež multifunkčným portom typu USB 2.0, ku ktorému je možné okrem zmieňovaného mobilného USB modemu pripojiť zdieľanú tlačiareň alebo externý pevný disk ako sieťové dátové úložisko, je možné pristupovať aj vzdialene vďaka funkcii FTP serveru.

Modem/router Archer VR400 je možné nastaviť a sprevádzkovať behom niekoľkých minút vďaka intuitívnemu webovému rozhraniu dostupnému z ľubovoľného počítača v sieti alebo mobilnej aplikácie Tether pre zariadenia s operačnými systémami iOS alebo Android. Pomocou tejto aplikácie je možné spravovať všetky nastavenia vrátane rodičovskej kontroly a zdieľania médií.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno