Domov Novinky Vysielanie stanice NBC v Soči zabezpečí riešenie od Ericssonu

Vysielanie stanice NBC v Soči zabezpečí riešenie od Ericssonu

Zdielať

ericsson_logoEricsson dnes oznámil, že bude na blížiacej sa olympiáde v Soči zabezpečovať  systémy pre prenos a distribúciu video signálu pre NBC Olympics. NBC Olympics je divíziou americkej televíznej spoločnosti NBC Sports Group, ktorá vysiela prenosy z olympijských hier. 

„Zimné olympijské hry sú globálnym fenoménom a jedným z najvýznamnejších momentov v športovom kalendári. Ericsson má bohaté skúsenosti so špičkovými riešeniami v oblasti získavania, výmeny a distribúcie video obsahu. Sme hrdí na to, že ako dôležitý partner NBC Olympics, môžeme spod olympijských kruhov opäť prinášať najvyššiu možnú kvalitu divákom po celej Amerike,“ hovorí Dr. Giles Wilson, šéf divízie TV Compression v Ericssone. „Táto dohoda len demonštruje náš pretrvávajúci záväzok prinášať najlepšie riešenia a služby v oblasti kompresie videa.“

Ericsson ponúkne celú radu svojich riešení na spracovanie videa a pokročilé modulárne prijímače, ktoré umožnia NBC Olympics prinášať najvyššiu kvalitu a spoľahlivé HD vysielanie miliónom Američanov. Súčasťou dohody sú aj služby špecialistov Ericssonu, ktorí sa budú o bezchybné fungovanie zariadení a systémov  starať 24 hodín denne počas celej olympiády.Ericsson sa už 20 rokov intenzívne venuje vývoju pokročilých riešení v oblasti kompresie videa. NBC Olympics využívala technológie Ericssonu už aj na letných olympiádach v Pekingu v roku 2008 a v Londýne v roku 2012, ako aj na zimných hrách vo Vancouveri 2010 a Turíne v roku 2006.

„Podujatia ako Zimné olympijské hry vytvárajú nezabudnuteľné dojmy u športových fanúšikov. Našou úlohou je prinášať zážitok, ktorý u divákov zarezonuje. Preto je dôležité, aby boli prenosy spoľahlivé a v najlepšej možnej kvalite obrazu,“ vyhlásil David Mazza, senior viceprezident pre vývoj v NBC Olympics. „Sme veľmi radi, že môžeme opäť spolupracovať s Ericssonom, ktorý prináša excelentnú kvalitu obrazu a vysoko efektívne prenosové rýchlosti.“

Zdroj: Tlačová správa Ericsson

Zdielať
Predchádzajúci článokMicrosoft odmieta hovoriť o lacnejšej verzii Xbox One
Nasledujúci článokToshiba predstavila 32 palcový monitor TUM-32PRO1
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno