Domov Novinky Vyše 50% Slovákov riskuje stratu digitálnych spomienok

Vyše 50% Slovákov riskuje stratu digitálnych spomienok

Zdielať

Intel_LogoFotografie, korešpondenciu a kontakty môže navždy stratiť viac ako polovica Slovákov. Prieskum odhalil, že ľudia zálohujú dáta na mobilných zariadeniach len sporadicky. Takmer štvrtina Slovákov (18%) už prišla o svoj mobil. V prípade stolných a prenosných PC je situácia len o niečo lepšia: v priemere ich nezálohuje 30% Slovákov.

Respondenti, ktorí svoje dáta zálohujú, tak ale nerobia s dostatočnou frekvenciou: na bezpečné miesto svoje dáta ukladá častejšie ako raz za mesiac v priemere len 25% používateľov, pravidelne každý deň len necelé 4%. Čísla svedčiace o ležérnom prístupe súkromných používateľov k dátam prezentovala spoločnosť Intel na základe prieskumu spomedzi viac ako 500 užívateľmi internetu na Slovensku.

Zalohovanie 01

Množstvo dát ukladaných v mobiloch, tabletoch a počítačoch pritom závratne stúpa. Zatiaľ čo pred piatimi rokmi ľudia prišli v najhoršom prípade o kontakty a SMS správy, dnes riskujú stratu veľmi osobných či dokonca intímnych dát.

Zalohovanie 02

Dáta je potrebné zálohovať pravidelne, raz za 14 dní je minimum. Z prieskumu vyplynulo, že týždenne dáta zálohuje v priemere len 7,5 % a každých 14 dní zhruba 16 % dopytovaných.

Zalohovanie 03

Podľa prieskumu spoločnosti Intel je najpreferovanejším médiom pre uskladnenie dát externý harddisk: dáta na disky ukladá 36% používateľov počítačov, telefónov a tabletov. On-line zálohovanie pomocou cloudu využíva zatiaľ iba necelých 9% používateľov. IT Asociácia Slovenska ale odporúča ideálne kombináciu dobre zaheslovaného renomovaného virtuálneho úložiska s pevným diskom.

Zdroj: Tlačová správa Intel

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno