Domov Novinky Vylepšený HTC One M8 dostane osem jadier

Vylepšený HTC One M8 dostane osem jadier

Zdielať

Taiwanská spoločnosť HTC má silnú používateľskú základňu v Európe, čoho dôkazom sú aj čísla predajnosti modelu HTC One M8, predstavenej minulý rok. Hoci pozná nástupcu – One M9, výrobca neplánuje úplne „odrovnať“ starší model. Prekvapivo ho aj „vylepší“ novým procesorom a začne ho predávať súčasne s novou vlajkovou loďou.

HTC One M8 17

Smartfón One M8S bude mať takmer identické parametre, teda vynikajúci displej s uhlopriečkou 5,1“ a rozlíšením Full HD, 2 GB RAM, zadný UltraPixel fotoaparát, batériu s kapacitou 2600 mAh či podporu LTE. Vylepšenia sa ale dočkal procesor, kedže pôvodný Qualcomm Snapdragon 801 so štyrmi jadrami nahradí nový Qualcomm Snapdragon 615, ktorý už obsahuje osem jadier.

Znie to možno ako vylepšenie, avšak ako sme sa už mohli niekoľkokrát presvedčiť, počet jadier nie je všetko. Zatiaľ čo pôvodný procesor bol tým najsilnejším, čo sa dalo v dobe uvedenia zohnať, nový model Qualcomm 615 sa radí do strednej triedy. Nezachráni ho ani podpora 64 bitových operácií či novšia technológia výroby. Vo výkone zaostáva o zhruba 30%, čo je celkom nepochopiteľný krok od tohto výrobcu mobilných telefónov.

HTC One M8 23

Čo donútilo výrobcu zobrať starý TOP model, nahradiť v nej procesor menej výkonným a predávať ho ako náhradu One M8? Možno má HTC zazmluvnených veľa komponentov, ktoré nedokáže predať a týmto krokom sa snaží ich snaží recyklovať. Skutočný dôvod sa ale asi nikdy nedozvieme. Smartfón by mal byť dostupný v Belgicku, Holandsku a Luxembursku, nasledovať by ich mali aj ostatné európske krajiny. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 499 eur.

Zdroj: GSMArena

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno