Domov Novinky Výkonný IdeaTab A3000 sa zmestí aj do vrecka

Výkonný IdeaTab A3000 sa zmestí aj do vrecka

Zdielať

Lenovo_IdeaTab_A3000_blackSpoločnosť Lenovo ponúka na slovenskom trhu nový výkonný tablet IdeaTab A3000. Vďaka kompaktnýmrozmerom a veľmi nízkej hmotnosti je pohodlne prenosný a svojim užívateľom sa hravo zmestí aj do vrecka. Štvorjadrový procesor zaručuje tabletu veľmi rýchlu odozvu, voliteľná technológia HSPA+3G umožňuje výnimočne rýchle pripojenie na internet a medzi pozoruhodné vlastnosti tabletu patrí tiež použitie 2 SIM kariet súčasne.

Lenovo IdeaTab A3000 je vybavený štvorjadrovým procesorom, ktorý zrýchľuje jeho výkon a je tak dokonale vhodný na takmer všetky druhy hier pre tablety. Multidotykový HD displej veľkosti 7’’ s rozlíšením 1024x 600 ponúka bezchybné sledovanie vo vnútornom aj vonkajšom prostredí, použitá technológia IPS okrem inéhoposkytuje široké pozorovacie uhly. Okrem hrania hier je svojou veľkosťou ideálny aj na komfortné sledovanie videa, na surfovanie na internete a vďaka ostrému zobrazeniu textu, aj na čítanie článkov a kníh.Operačným systémom je Android 4.2 Jelly Bean.

Hrúbka tabletu je len 11 mm (šírka a výška 194 x 120mm) a spolu s výnimočne nízkou hmotnosťou 345 gramov, umožňuje užívateľom v čase, kedy zariadenie nepoužívajú, veľmi jednoduchý transport hoci aj vo vrecku oblečenia. Vrúbkovaný dizajn a zakrivený povrch,poskytujúpohodlnejšiu manipuláciu, obzvlášť pri držaní v jednej ruke.Vybrať sa dá z 2 farebných verzií, a to bielej a čiernej.

Lenovo_IdeaTab_A3000_white

IdeaTab A3000 dosahuje najrýchlejšie pripojenie pri modeli s technológiou HSPA+3G, ktorá umožňuje preberanie údajov s rýchlosťou až 42MB/s. Technológia Bluetooth 4.0 sa pripája rýchlo a súčasne zachováva dlhú výdrž batérie, ktorá umožňuje až 7 hodín práce s Wi-Fi na jedno nabitie.

Tablet zároveň ponúka úplnú konektivitu vďaka konektoru Micro-USB na nabíjanie a pripojenie periférnych zariadení, a zásuvku na karty microSD pre pohodlnú a jednoduchú rozšíriteľnosť. Pod zadným odnímateľným krytom sa okrem slotu pre microSD nachádzajú 2 sloty pre SIM karty a batéria.

Kvalitné fotografovanie zabezpečujú 2 fotoaparáty, vpredu s rozlíšením 0,3Mpx, ktorý slúži ako kamera pri webových rozhovoroch, vzadu 5Mpxs automatickým zaostrovaním, ktorý je určený na snímanie fotografií.

Medzi zaujímavosti IdeaTab A3000 patrí senzor intenzity okolitého osvetlenia, ktorý monitoruje okolité svetlo a podľa neho nastavuje jas displeja. Raritou je možnosť použitia tabletu na telefonovanie, táto služba je však k dispozícii len v niektorých krajinách.

IdeaTab A3000 od spoločnosti Lenovo je malý, kompaktný tablet s mnohými vynikajúcimi riešeniami. Záujemcovia o tablet s malými rozmermi, nízkou hmotnosťou, kvalitným displejom a vysokým výkonom tento model určite ocenia.

Zdroj: Tlačová recenzia Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno