Domov Novinky Výbava dnešného školáka

Výbava dnešného školáka

Zdielať

Vybava skolaka 01Výbava školáka pred 15 rokmi: Školská taška, učebnice, zošity, peračník, logaritmické tabuľky, kalkulačka, desiata, lístok na MHD a nevyhnutný hudobný prehrávač so slúchadlami. Výbava školáka dnes: Pekný batoh, učebnice, pracovné zošity, peračník, mobilný telefón, slúchadlá, prípadne malé reproduktory, tablet alebo notebook.

Vybavenie školáka prešlo za posledných 15 rokov zásadnou zmenou. Pôvodnú jedinú školskú technickú vymoženosť – kalkulačku – nahradila celá rada prístrojov. Technika, ktorá priťažila školákom tašky, im na druhú stranu odľahčila od niektorých učebníc a ďalších nevyhnutností, ktoré s technológiami nemajú vôbec nič spoločné. Avšak technika tvorí okrem dizajnu školskej tašky najväčší rozdiel vo vybavení školákov.

Vybava skolaka 02

Pôvodné kalkulačky a logaritmické tabuľky nahradil mobilný telefón s predinštalovanými aplikáciami. Plní funkciu kalkulačky, komunikačného prostriedku, zdroja informácií z internetu, fotoaparátu a dokonca navigácie. Ako praktické, aj keď kontroverzné sa preukazuje aj možnosť nainštalovať do smartfónu aplikáciu pre jeho prípadnú lokalizáciu v prípade jeho straty, odcudzenia alebo lokalizácie detí.

Zdroj: Tlačová správa Internet

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno