Domov Nezaradené Vstúpte do herného sveta so svojím smartfónom

Vstúpte do herného sveta so svojím smartfónom

Zdielať

Milovníci hier si prídu na svoje aj pri mobilných zariadeniach. Ich výrobcovia a vývojári posúvajú hranice hrateľnosti a dnešná ponuka je z hľadiska herných smartfónov viac ako slušná. Kedy teda možno hovoriť o hernom telefóne a ktoré parametre by mal spĺňať?

Každý pokročilejší mobilný telefón zvládne v dnešnej dobe hravo spustiť štandardnú ponuku hier. Sú na trhu však aj také modely, čo sa vyznačujú masívnym výkonom, dokážu skvalitniť zážitok z hrania a povýšiť ho ešte o úroveň vyššie. Takéto zariadenia výrazne rozširujú možnosti hráčskej komunity a umožňujú hrať kedykoľvek a kdekoľvek. Možno si poviete, že túto neobmedzenosť vám dokáže splniť aj prenosná konzola, smartfón je však multifunkčné zariadenie, ktoré nosíte dennodenne. Čím by sa mali herné mobily vyznačovať a v čom sa líšia od bežného štandardu?

Ak ste fanúšikom dynamických hier plných akčných scén a vaše pohotové reakcie sú počas hrania nevyhnutné, malý displej určite nesplní vaše očakávania. Výrazne si sťažíte hranie v momentoch, keď budete mať oba palce na obrazovke telefónu a bude nutné aktívne sledovať, čo sa okolo vás deje a podľa toho reagovať. Mnohé smartfóny sa vyrábajú s veľkým displejom, nájsť tak tie, čo vám ponúknu viac ako 5,7 palca by nemal byť problém ani medzi tými hernými. Herné mobily rozširujú možnosti hráčskej komunity a umožnia vám hrať kedykoľvek a na akomkoľvek mieste.

Na detailné hranie výrazne vplýva aj rozlíšenie displeja. Čím väčší počet pixelov vám mobil ponúka, tým viac detailov dokážete zaznamenať. Herné mobily by tak mali mať prinajmenšom Full HD rozlíšenie. Pri štandardnom pomere strán 16:9 možno teda hovoriť o 1920×1080 pixeloch. Kým horizontálne rozlíšenie zostáva konštantné, a teda 1080, to vertikálne nájdete aj pri herných modeloch rozdielne. Rýchlu inštaláciu hier, rozsiahle úložisko a to, že vám hry budú fungovať bez akýchkoľvek obmedzení, má na svedomí operačná a interná pamäť. Operačná pamäť RAM by mala predstavovať aspoň 3GB. Oveľa vhodnejšie by teda bolo, ak by disponovala 4GB alebo 6GB, čím by vám zaručila plynulé hranie.

Interná pamäť by sa taktiež mala vyznačovať veľkým číslom. Siahnite aspoň po internej pamäti s 32GB a pokiaľ chcete mať k dispozícii hneď niekoľko hier, dajte prednosť modelom s 64, 128, 256 alebo 512GB. Pokiaľ má telefón navyše aj priestor pre slot na pamäťovú kartu, ďalšie voľné gigabajty máte zaručené. O výkone modelu veľa napovie aj to, koľko jadier má procesor. Tie s menším počtom nemusia plnohodnotne rozbehnúť náročnejšie typy hier, no tie osemjadrové procesory budú zárukou solídneho výkonu. Pokiaľ si vaše obľúbené hry vyžadujú rýchlosť, nezabúdajte aj na odozvu a sledujte údaj o obnovovacej frekvencii.

Batéria by mala byť obzvlášť pri herných mobiloch typická dlhou výdržou. Pokiaľ však nájdete model s rýchlym nabíjaním, nemusí to byť tak úplne pravidlom. V prípade, že si zvolíte kompromis a hľadáte favorita s možnosťou dlhšej výdrže a rýchleho nabíjania, takouto voľbou si predĺžite hernú dobu. Pri výbere herného mobilu je podstatné zvážiť viacero parametrov, ich správnou kombináciou si môžete ešte skvalitniť zážitok z hrania. Ak neustále hráte a preferujete náročnejšie typy hier, určite musíte rátať s tým, že vám pomerne rýchlo budú klesať percentá batérie. Z tohto dôvodu budete potrebovať zariadenie nielen so slušnou kapacitou batérie, ale aj s možnosťou rýchleho nabíjania. Kým z úplného vybitia vám na polovicu batérie postačí menej ako štvrťhodina, úplne nabitie telefónu dosiahnete po menej ako trištvrte hodine. Hráčske smartfóny by tak mali ponúknuť minimálne 18W nabíjanie, no máte k dispozícii napríklad aj modely s 27W či 30W.

Mnohí výrobcovia smartfónov prispôsobili týmto modelom aj samotný vizuál. Agresívne spracovanie, ostré hrany či výrazne farby už na prvý pohľad prezradia, o aký smartfón vlastne ide a zrovna to nemusí privítať úplne každý. Nájdete však aj také typy, čo perfektne zapadnú do štandardného konceptu svojim klasickým dizajnom. Presne také sú aj herné mobily Lenovo, ktoré ponúkajú slušné technické parametre priamo na hranie a navyše oslovujú záujemcov aj svojím moderným vizuálom. Cena týchto prevedení sa môže líšiť. Môžete nájsť aj solídne herné modely v nižšej cenovej kategórii, no priplatiť si aj za enormný výkon. Všetko závisí od vašich nárokov. Záujem o herné mobily stúpa, čo je len potvrdením ich vzostupu. Do veľkej miery to má na svedomí aj rozšírenie hier a už dnes nemáte problém zahrať si populárne režimy battle royal aj na svojom prenosnom zariadení. Kam sa súčasné hranice hrania opäť posunú, sa dá len ťažko predvídať. Jedno je však isté, určite sa pokroky doby dotknú aj mobilných telefónov.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno