Domov Novinky VLC pre Android je vydaný v stabilnej verzii

VLC pre Android je vydaný v stabilnej verzii

Zdielať

Obľúbený multimediálny prehrávač VLC je už pre Android dostupný dlhšie, doteraz však bol len v beta verzii. Tento týždeň sa v Obchode Play objavila stabilná verzia aplikácie. Multiplatformový open-source prehrávač VLC pozná azda každý zo svojho počítača s Windows, Linuxom či MacOS X.

VLC media player 01

Menej známa je mobilná verzia tohto programu pre Android, ktorá už je dlhšie k dispozícii. Doteraz išlo však o beta verziu, u ktorej bolo väčšie riziko výskytu najrôznejších chýb. Až túto stredu vývojári konečne vydali prvú stabilnú verziu 1.0.

VLC media player 02

Rovnako tako desktopová verzia, tiež VLC pre Android prehrá väčšinu video a audio formátov vrátane MKV, MP4, AVI, MOV, OGG, FLAC, TS, M2TS a AAC. Všetky kodeky sú integrované v aplikácii, takže nie je nutné nič dodatočne sťahovať. Ďalej vie mobilná verzia VLC tiež prehrávať súbory streamované cez internet (vrátane adaptívneho streamovanie) a obrazy ISO DVD.

VLC media player 03

VLC Player podporuje väčšinu smartfónov a tabletov s Androidom okrem starších zariadení na architektúre ARMv6, ktorých podpora by mala pribudnúť v niektorej z budúcich verzií. Prehrávač si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play Store, dostupná zostala tiež beta verzie aplikácie.

Zdroj: AndroidPolice.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno