Domov Novinky Video: Sailfish OS úspešne portovaný na Nexus 4

Video: Sailfish OS úspešne portovaný na Nexus 4

Zdielať

sailfish-logo1Tím, ktorý bol prepustený zo spoločnosti Nokia (divízia MeeGo), teraz známy ako Jolla, pôsobí nepretržite vo svojej snahe ponúknuť nový pohľad na to, čo by mal mať mobilný operačný systém. Po rokoch vývoja je realitou Sailfish OS, ktorý už dostal svoj prvý a zatiaľ jediný smartfón Jolla.

Ide o smartfón nižšej strednej triedyJedinečným na Sailfish OS je fakt, že je závislý na gestách. Dnes sa neznámemu developerovi podarilo portnúť open-source operačný systém na Nexus 4 a mal našťastie. Nenechal si to pre seba a preto sa rozhodol zverejniť video na YouTube. Bolo len otázkou času kedy sa nájde niekto kto Sailfish OS bude chcieť použiť na inom smartfóne ako alternatívny operačný systém, nakoľko Android aj Sailfish sú založené na Linuxe. Predpokladá sa, že Sailfish bude portovaný aj na inom zariadení. Bohužiaľ tento developer nezverejnil žiadne súbory ani návod ako si Sailfish OS flashnuť do Nexus 4. 

Privítali by ste pre svoje zariadenie takýto alternatívny operačný systém? Mate na svojom zariadení upravený operačný systém alebo oficiálný?

Zdroj: Phonearena

Zdielať
Predchádzajúci článokĎalšia aktualizácia pre smartfóny Xperia Z1 a Z Ultra
Nasledujúci článokToshiba predstavila nový rad televízorov
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno