Domov Novinky Vibe Z je prvý LTE smartfón od Lenova

Vibe Z je prvý LTE smartfón od Lenova

Zdielať

Lenovo_Vibe_ZSpoločnosť Lenovo dnes predstavila svoj prvý LTE smartfón, model . Toto neuveriteľne tenké zariadenie je rýchle ako blesk, vybavené technológiou na ovládanie gestami, softvérom na vylepšovanie fotografií a inými prémiovými technológiami. Spolu s modelom Vibe Z predstavila spoločnosť Lenovo aj trojicu ďalších smartfónov.

Počnúc modelom S930, 6-palcovým obrom určeným pre užívateľov závislých od médií. Spolu s ním predstavili model S650, 4,7-palcové kompaktné a zároveň štýlové výkonné zariadenie a napokon smartfón A859 alias „tínedžer“ ako všestranný 5-palcový model s vysokým výkonom.

Tieto štyri nové zariadenia dopĺňajú existujúce portfólio telefónov spoločnosti Lenovo, a to od najjednoduchších telefónov až po prémiové smartfóny rôznych cenových relácií. Spoločnosť Lenovo, ktorá sa momentálne nachádza na treťom mieste v rebríčku celosvetových výrobcov inteligentných zariadení s pripojením, výrazne expandovala na globálny trh smartfónov a za posledné dva roky tak predstavila svoje smartfóny v 18 krajinách.

Ako v prvom smartfóne spoločnosti s podporou LTE, poskytuje Vibe Z ozajstnú mobilnú slobodu so superrýchlym nahrávaním dát, a to rýchlosťou až 50 Mbit/s1, a rýchlosťou sťahovania až 150 Mbit/s1, vďaka čomu uspokojuje aj tých najnáročnejších užívateľov. Model Vibe Z pracuje v sieti GSM/UMTS aj v pásme 2100. Jeho súčasťou je 802.11ac WiFi a Bluetooth 4.0.

Lenovo_Vibe_Z

Štíhly Vibe Z prichádza na trh v tenkom 7,9-milimetrovom striebornom alebo titánovom obale a váži 147 gramov. Užívatelia ocenia jeho laserom leptaný zadný kryt na dotyk pripomínajúci látku, ktorý sa pohodlne drží a 5,5-palcový širokouhlý FULL HD (1920×1080) IPS dotykový displej. Obraz je špendlíkovo ostrý vďaka Vibe Z 20/20 Vision displeju s hustotou 400 pixelov na palec. Smartfón Vibe Z, s nádherným dizajnom, v sebe skrýva vysokovýkonné technológie počnúc štvorjadrovým 2.2GHz procesorom Qualcomm Snapdragon 800 určeným na sledovanie filmov, fotografovanie a úpravu fotiek, multitasking v rámci aplikácií, hranie hier i na videohovory. Vibe Z beží na systéme Android 4.3 a s pamäťou 2 GB a s interným úložiskom až 16 GB poskytuje priestor na ukladanie tisícok fotografií a desiatok videí.

Smartfóny série S poskytujú mobilné média nadmernej i vreckovej veľkosti

Model S930 svojím vysokým rozlíšením a vylepšeným audio vybavením pre zážitok zo sledovania filmov a hrania hier, dokonale uspokojuje aj tých najnáročnejších multimediálnych expertov, zatiaľ čo model S650 slúži ako výkonné, vreckové multimediálne zariadenie. Obidva smartfóny majú, podobne ako Vibe Z, strieborný zadný kryt leptaný laserom, ktorý na dotyk pripomína látku. Model S930 roztiahol dostupnú plochu obrazovky na 6-palcový HD 1280×720 dotykový displej, kým model S650 má 4,7-palcový gHD 960×540 širokouhlý IPS displej. Model S930 poskytuje užívateľom intenzívny a bohatý zážitok vďaka svojím dvojitým reproduktorom Dolby Digital Plus a dokonca má aj smerové senzory určené na pohyb postáv v 3D.

Lenovo_S_930

Obidva smartfóny S930 aj S650 sú vybavené procesorom MediaTek Quad Core a systémom Android 4.2. Majú hrúbku 8,7mm a poskytujú hodnotné technológie, vďaka ktorým získajú užívatelia zo svojho zariadenia to najlepšie, vrátane duálnej SIM karty, umožňujúcej využiť dve telefónne čísla v jednom zariadení. Na trh prichádzajú s 8 GB úložiskom, 8 MP zadnou kamerou s bleskom, výkonnou prednou kamerou, aplikáciami Lenovo Super Camera a Super Gallery, prostredníctvom ktorých je možné upravovať fotografie pomocou rôznych efektov. Oba smartfóny obsahujú funkciu ovládania gestami a najnovšiu upravenú Lenovo aplikáciu pre prispôsobenie systému vlastným potrebám.

Model A859 so všestranným výkonom

Smartfón A859 bol navrhnutý na všestranné využitie a spája v sebe niekoľko žiadaných funkcií, ktorých výsledkom je neoceniteľný zážitok. Je dostupný v bielom a čiernom prevedení, s hrúbkou 9,2 mm a 5-palcovým HD (1280×720) IPS displejom, ktorý je možné sledovať pod 178-stupňovým uhlom. Podobne ako modely série S, má aj model A859 duálnu SIM kartu, 8 MP zadnú kameru, prednú kameru, úložisko 8 GB, procesor MediaTek 6582 a beží na systéme Android 4.2.

Lenovo_A_859

Cena a dostupnosť

  • Cena smartfónu Vibe Z sa pohybuje od 549 USD a tento model bude dostupný začiatkom februára v Indonézii, Malajzii, Thajsku, Saudskej Arábii, Spojených arabských emirátoch a na Filipínach.
  • Cena modelu S930 začína od 319 USD a cena modelu S650 od 229 USD. Sú okamžite dostupné vo všetkých krajinách, kde sa predávajú smartfóny značky Lenovo.
  • Cena modelu A859 začína od 219 USD a je dostupný vo všetkých krajinách, kde sa predávajú smartfóny značky Lenovo.

Zdroj: Tlačová správa Lenovo

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno