Domov Novinky VIA AMOS-3003: Pasívne chladený systém

VIA AMOS-3003: Pasívne chladený systém

Zdielať

VIA_EPIA-P910Spoločnosť VIA sa stále spolieha na svoje vlastné procesory, aj keď stojí v tieni firiem Intel a AMD ako tretí výrobca procesorov typu x86. Zameriava sa ale na špecializované systémy, medzi ktoré patrí aj nový AMOS-3003.

VIA AMOS-3003 môžeme označiť za priemyselný barebone, ktorý rozhodne nie je určený do obývacej izby, kde by sa usadil po boku ďalšej elektroniky. Jedná sa o pasívne chladený systém ježící sa porty, ktorý je založený na základnej doske VIA EPIA-P910 formátu Pico-ITX. Na doske je nainštalovaný 1,2 GHz procesor VIA Nano X2 patriaci do E-Series, ktorý je vybavený dvoma jadrami a potom tu máme čipovú sadu VIA VX11H, alebo ako ju výrobca nazýva – MSP (Media System Processor). Počítač potom ponúkne dve gigabitové sieťové rozhrania s podporou Wake on LAN, voliteľné Wi-Fi, GPS a tiež dve pozície pre SIM s 3G pripojením, takže je zrejmé, že je počítač určený aj pre mobilné nasadenie.

Počítač je tiež pripravený pre modul mSATA alebo tiež štandardné 2,5″ HDD alebo SSD a inštalovať do neho môžeme až 8 GB pamäte DDR3-1333 MHz. Vo vnútri sú potom tiež navyše dva konektory Mini PCIe. Na zadnej strane PC nájdeme jeden port HDMI, D-Sub, dva USB 3.0 aj 2.0, dva RJ-45 gigabitového Ethernetu, tri audio konektory, vypínač, napájací konektor a kontrolky. Na ľavom boku potom máme deväťpinové D-Sub pre 8-bitové GPIO a tiež tri sériové porty a predný panel nesie štyri anténne konektory. VIA AMOS-3003 ďalej podporuje operačné systémy Windows 7 a 8, WES7 a tiež Linuxové systémy. Pre koncových zákazníkov je tiež k dispozícii hardvérová a softvérová podpora vrátane toolkit SMART ETK, vďaka čomu majú možnosť tvoriť hotové systémy a rýchlo je dostať na trh.

Zdroj: Tlačová správa VIA

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno