Domov Nezaradené Vďaka čomu má Apple stabilné postavenie na trhu?

Vďaka čomu má Apple stabilné postavenie na trhu?

Zdielať

Apple si na trhu so smartfónmi už dlhodobo udržiava stabilné postavenie, a to aj napriek tomu, že pôsobí predovšetkým v prémiovej kategórii a ponúka unikátny operačný systém iOS, kým celá konkurencia funguje na Androide.

Otázka však znie – dajú sa tieto rozdiely (v cene, servise, operačnom systéme) chápať ako výhoda, alebo ako nevýhoda Apple oproti konkurencii? Skôr sa zdá, že je to výhoda, pretože si vďaka tomu „nahryznuté jablko“ vybudovalo skupinu verných a spokojných zákazníkov. Ak sa nepozeráme na úplne čerstvú „dvanástku“, tak posledným hromadne rozšíreným modelom smartfónu od Apple je iPhone 11, ktorý je nástupcom veľmi obľúbeného iPhone XR. Tento model bol uvedený na trh v septembri 2019 a dosiahol veľmi slušné čísla predajnosti či už na našom, ale najmä na svetovom trhu. Výhodným pomerom ceny a kvality prispel k stabilite smartfónov Apple na trhu.

Nielen model iPhone 11 spĺňa očakávania, pre ktoré si mnohí kupujú telefóny od Apple. Už len vďaka silnému príbehu Steva Jobsa, postaveniu „prvého“ na trhu pri prechode na smartfóny a tablety, a typickým prvkom „nahryznutého jablka“, očakáva človek od týchto smartfónov niečo výnimočné. A to skutočne aj dostane, či už je to pri „klasickej“ verzii iPhone 11 alebo vyššej verzii Pro. Na modeli iPhone 11 je zaujímavé, že je oproti vyšším verziám ako Pro či Max lacnejší, no ponúka napríklad rovnaký ultra výkonný procesor Apple A13 Bionic či najnovší operačný systém. Rovnako je k dispozícii novinka v podobe rýchlonabíjania. Samozrejme, určité parametre sú vo vyšších modeloch na ešte vyššej úrovni, no aj konsenzus recenzií či odborníkov znie, že iPhone 11 poskytuje vysoké parametre a veľa funkcií za dobrú cenu. Aj preto prispel k upevneniu silného postavenia tohto výrobcu na trhu.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno